Bu Benim Eserim Proje Yarışması

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü "Bu Benim Eserim" isimli ilköğretim okulları arası proje yarışması kapsamında Malatya'da bölge sergisi açıldı.

Bu Benim Eserim Proje Yarışması Malatya Eğitim

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü "Bu Benim Eserim" isimli ilköğretim okulları arası proje yarışması kapsamında Malatya'da bölge sergisi açıldı. Bölge sergisine 90 proje katıldı.

"Bu Benim Eserim" bölge sergisi, Malatya Remark Otel’de açıldı. Serginin açılış törenine; Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özhan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, ilgili ve yetkililer, okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılış töreninde konuşan Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, 12 bölgede açılan sergide derece alacak projelerin Türkiye finaline katılma hakkını elde edeceğini söyledi.
Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özhan ise, bu tür bilimsel çalışmaların önemini anlatıp öğrencilerin kendilerini geliştirme imkanı bulduklarını dile getirdi.

Sergide Malatya'dan 19, Elazığ'dan 15, Adıyaman'dan 15, Şanlıurfa'dan 11, Bingöl'den 8, Diyarbakır'dan 11, Tunceli'den 7 ve Mardin'den 4 eser yer alıyor.

Malatya'dan bölge sergisine katılan okullar ise, "Merkez Atatürk İlköğretim Okulu, Doğanşehir Erkenek Mustafa Kemal İlköğretim Okulu (3 proje), Malatya Bilim ve Sanat Merkezi (4 proje), Darende Nadir İlköğretim Okulu, Darende Özel Birgül İlköğretim Okulu (5 proje), Malatya Özel Rahime Batu İlköğretim Okulu, Merkez Petrolofisi İlköğretim Okulu, Merkez Sadiye Ünsalan İlköğretim Okulu, Yazıhan İlçesi Tecirli İlköğretim Okulu (2 proje)" olarak açıklandı.

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bölge Koordinatörü, Malatya İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan İçen ile Milli Eğitim Müdürlüğü Bölge Koordinatörü Mehmet Boyraz ve jüri tarafından değerlendirilen projelerin bölge sergisi, 10 ve 11 Nisan günleri açık kalacak.

Bölge sergisinde jurinin değerlendirmesi sonucunda Türkiye finaline katılacak olan eserler belirlenecek. Ödül töreni ise 12 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da Remark Otel’de düzenlenecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 620
Bu Ay : 3104
Toplam : 3104

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom