İHL Bilgi Şöleni malatya'da Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği Tarafından Malatya'da İmam Hatip Liseleri bilgi yarışması düzenlenecek.

İHL Bilgi Şöleni malatya'da Yapılacak Malatya Kültür-Sanat

Yapılan açıklamada;Malatya İmam Hatip Lisesi olarak 14 Nisan 2012 Cumartesi günü 09:00 -18:30 saatleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kongre Kültür Merkezi salonunda “ULUSAL BOYUT TAŞIYAN İMAM HATİP LİSELERİ ARASINDA DÜZENLENEN ARAPÇA BİLGİ VE ETKİNLİK YARIŞMALARININ MALATYA BÖLGE ELEMELERİNİ “gerçekleştireceğiz.

Malatya Bölge elemelerine ilimiz İmam Hatip Liseleri ile beraber Elazığ, K.Maraş ,Adana, Osmaniye, Mersin ,G.Antep , Kilis , Adıyaman illerinde bulunan İmam Hatip liseleri katılacak.

Yarışmada öğrenciler Arapça bilgi yarışması , Arapça şiir , Arapça Hitabet alanında hünerlerini sergileyecekler. Alanlarında Bölge 1.si olan okullar Türkiye finallerine katılacaklar.

Yarışma , Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği Tarafından organize edilmektedir. Yarışma da Ülkemiz İmam Hatip Liselerinin yanında başta Balkan ülkeleri olmak üzere Mısır vb. Ortadoğu ülke yarışmacılarını kapsayan geniş bir yelpazeye sahip olacağı ifade edildi.

Yarışmada Türkiye 1. Olan İmam Hatip öğrencilerine Umre , Ipad ,Iphone vb. ödüller verileceği belirtildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 818
Bu Ay : 1336
Toplam : 1336

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom