Evde Bakım Kursu Açıldı

Malatya'da evde hasta bakım elemanı yetiştirme kursu açıldı.

Evde Bakım Kursu Açıldı Malatya Yaşam-Sağlık

İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Malatya Valiliği tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında evde hasta bakım elemanı yetiştirme kursu açıldı. Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen kursun açılış törenine AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Sağlık İl Müdürü Dr. Nail Umay, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, öğretim üyeleri ve kursiyer öğrenciler katıldı.

Törende ilk konuşmayı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdiresi ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut yaptı. Prof. Dr. Karabulut, kursun amacının hastanın özelliklerini tanıyabilen, hasta odasını düzenleyebilen, hastanın yatak içi ve dışı hareketlerini yaptırabilen, hastayı kaldırabilen, bakım verebilen, hastaya oral ilaç verebilen, göze, kulağa, rektuma ve buruna ilaç uygulayabilen, ilk yardım uygulayabilen, pansuman yapabilen, engelli ve yaşlı hastalara bakım yapabilen eleman yetiştirmek olduğunu söyledi.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve Milletvekili Ömer Faruk Öz ise, SODES kapsamında yapılan bu tür faaliyetlerin önemine değinerek, değişik sektörlerin ihtiyacı olan ara eleman yetiştirme konusundaki bu tür projelerin istihdama katkı sağlayan ciddi sosyal sorumluluk projeleri olduğunu belirttiler.
Konuşmaların ardından Turgut Özal Tıp Merkezi Türk Halk Müziği Korosu tarafından müzik dinletisi sunuldu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 69
Bu Ay : 4435
Toplam : 4435

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom