Fuarımız Daha Daşarılı

Bu yıl altıncısı düzenlenen tarım fuarının büyük bir coşkuyla açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, katılımın yüksek olduğunu söyledi.

Fuarımız Daha Daşarılı Malatya Ekonomi

 Başkan Çakır, “Amacımız Malatya tarımının gelişmesini, üreticiyle teknolojiyi buluşturup, üreticinin çok daha iyi verim almasını sağlamaktır.”


Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen 6. Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine Hayvancılık ve Gıda Fuarına katılmak üzere Malatya’ya gelen Gürcistan’ın Acaristan Özerk Bölgesi Tarım Bakanı Donara Surmanidze, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte Tarım Fuarını gezdi.

Surmanidze’den, Başkan Çakır’a teşekkür…

Malatya’ya ilk defa geldiğini belirten Acaristan Tarım Bakanı Donara Surmanidze, nazik davetten dolayı Malatya Valisi Ulvi Saran ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Surmanidze, “Burada yerel yetkililerle, katılımcı firmalarla ve vatandaşlarla görüşmeler yapacağız. Bu başlangıçtan hareketle Acaristan ile Türkiye arasında ticari, kültürel ve tarımsal ilişkilerin kurulmasını temin edeceğiz. Yaptığımız görüşmelerde bütün insanları hem turistik hem de ticaret yapmak amacıyla Acaristan’a davet edeceğiz” dedi.

Acaristan’ın iklim yapısından bahseden Surmanidze, iklim yapısı gereği Acaristan’da kayısı’nın yetişmediğini ifade ederek, “Coğrafi şartlardan dolayı kayısı yetiştiremiyoruz. Dolayısıyla kayısı dışarıdan alıyoruz. Büyük bir kısmını Türkiye’den alıyoruz.” şeklinde konuştu.

Çakır: Tarım Fuarımız bir önce ki yıla göre daha başarılı geçiyor…

Bu yıl altıncısı düzenlenen tarım fuarının büyük bir coşkuyla açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çevre illerle beraber İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Adana gibi illerden de katılımın olduğunu söyledi.

Çakır, “Tarım Fuarımız bir önceki yıla göre daha başarılı geçiyor. Katılımcı firmalar ve ziyaretçilerin ilgisi bunu gösteriyor. Amacımız Malatya tarımının gelişmesini, üreticiyle teknolojiyi buluşturup, üreticinin çok daha iyi verim almasını sağlamaktır. Bu fuarımızı renklendiren, davetimizi kırmayıp gelen Acaristan Tarım Bakanı Donara Surmanidze’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Bu ziyaretler dostluğumuzu ve ekonomimizi geliştirir...

Bakan Donara Surmanidze’nin fuarı gezerek Malatya ile ilgili bilgiler alacağını vurgulayan Başkan Çakır, “Acaristan’la Malatya arasında yatırımcıların karşılıklı olarak ticari anlamda nasıl gelişmeler sağlanabilir? Acaristan’da eksik olan yatırımlar ve yatırımcı için uygun olan sektörleri nelerdir? Sayın Bakan bu gibi konularda müzakereler yapacak. Özellikle soğuk hava deposu işletmeciliği anlamında önemli bir eksiklik olduğunu bahsettiler. Bazı firmalarla görüşerek Acaristan’a yatırıma davet edecek. Aramızdaki ilişki ekonomiyle sınırlı kalmayacak. Daha öncede birçok festivalimize Acaristan’dan ekipler geldi. Ülkelerinin kültürlerini tanıttılar. Bu ziyaretler dostluğumuzu ve ekonomimizi geliştirir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 67
Bu Ay : 1596
Toplam : 1596

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom