Üniversiteye Verilen Arsa MEM'e Verildi

Akçadağ ilçesinde İnönü Üniversitesi'ne Meslek Yüksekokulu yapılması için tahsis edilen arazi kullanılmayınca, arazi Anadolu Öğretmen Lisesi yapılması için Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tahsis edildi.

Üniversiteye Verilen Arsa MEM'e Verildi Malatya Haber

İl Genel Meclisi'nin Nisan ayı 5. ve son oturumu Meclis Başkanı Naci Şavata başkanlığında toplandı. Toplantıda Vali Ulvi Saran imzalı Meclis'e gönderilen okul arsası teklifi görüşülerek karara bağlandı.

Vali Saran'ın yazısında, "Akçadağ ilçesi Başpınar Mahallesinde bulunan Mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait 28 bin metrekare büyüklüğündeki arsanın İl Genel Meclisi'nin 6 Nisan 2010 tarihli kararı ile yüksek okul yapımı için İnönü Üniversitesine tahsis edildiği, ancak karar da 2 yıl sonra tahsis amacına uygun kullanılmaması halinde tahsis işleminin ortadan kalkacağının belirtildiği aktarılarak, "Ancak İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yüksek okul yapılması ile ilgili olarak her hangi bir çalışma yapılmadığı tespit edildiği, bu nedenle söz konusu taşınmazın üzerinde Anadolu Öğretmen Lisesi yapılabilmesi maksadıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tahsis edilmesi talebinde bulunulmuştur" denildi. Yazıda Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de 2 yıl içinde yatırım yapmaması halinde, arsanın bu kurumdan da alınacağı belirtildi.

İl Genel Meclisi, Vali Saran'dan gelen teklifi kabul ederek, arsanın Anadolu Öğretmen Lisesi yapılması için Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tahsis edilmesi, 2 yıl içinde yatırım yapılmaması halinde arsanın bu kurumdan alınacağı yönünde karar verdi.

İl Genel Meclisi, Mayıs ayı çalışmalarına 1 Mayıs'ta toplanarak çalışmalarını sürdürecek.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 6074
Toplam : 6074

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom