Polis Teşkilatının 167. Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından Şehitlik Anıtı'nda tören düzenlendi.

Polis Teşkilatının 167. Yıl Dönümü Malatya Asayiş

Anma programına Malatya Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, Malatya Emniyet Müdürü Mustafa Aygün ve Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü İbrahim Azcan'ın yanı sıra emniyet mensupları ve şehir aileleri katıldı.

Törende ilk olarak Malatya Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü İbrahim Azcan ile Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Sıddık Selçuk anıta çelenk sunumunda bulundu. Çelenk sunumunun ardından şehitler için 3 el saygı atışı yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, şehit anıt defterini imzaladı.

Aygün, anıt şeref defterini imzalamasının ardından yaptığı konuşmada, "Herkes iyi bilmelidir ki, aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Türk polisi tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır. Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın güven ve huzuru için gözünü kırpmadan canını feda eden karmana şehitlerimiz; Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 167. yılında sizleri rahmet ve şükranla anıyoruz. Hatıralarınızı sonsuza kadar yaşatacağız. Ruhunuz şad olsun" dedi.

Aygün'ün konuşmasının ardından Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra Polis Şehitliği ziyaret edildi. Şehitlik ziyaretinde duygu dolu anlar yaşandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 6806
Toplam : 6806

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom