Kentlilik Seminerleri Devam Ediyor

Malatya Kent Konseyi tarafından Yeşiltepe Lisesi, Beydağı Abdulkadir Eriş Lisesi ve Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde “Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci” seminerleri düzenlendi.

Kentlilik Seminerleri Devam Ediyor Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi tarafından Yeşiltepe Lisesi, Beydağı Abdulkadir Eriş Lisesi ve
Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde “Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci” seminerleri düzenlendi.

Söz konusu seminerler “Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci” konusunda yeterli bilgiye sahip olunmadığından hareketle bu konuda tüm okullarda yürütülen bir proje kapsamında veriliyor. Öğrencilere slaytlar ve kısa filmlerle verilen bilgiler soru cevap şeklindeki uygulamalarla pekiştiriliyor.

Seminerleri sunan Malatya Kent Konseyi “Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci” proje koordinatörü Mevlüt Çelik Yeşiltepe Lisesi, Beydağı Abdulkadir Eriş Lisesi ve Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde günümüzde yaşanan sıkıntıların ailede başladığını söyledi.

Mevlüt Çelik, aile ilişkilerinin zayıflaması ile komşuluk ilişkilerinin de zayıfladığını, çevreye ve komşularımıza karşı saygısız davranışların fazlasıyla görüldüğünü söyledi. Bu durumlarda Avrupalı bunu yapmaz! deniyorsa bir yerde hata yapıldığını belirtti. Oysa geçmişimize ecdadımıza baktığımızda Osmanlı da mahalle temizliği İslami bir gereklilikti diyen Çelik bizim toplumumuzda sokağa tükürmek oldukça ayıptı hala da öyledir, dedi.

Öğrencilerin izlediği kısa filmler ile de doğru ve yanlış davranışların anlatıldığı seminerlerin geleceğin büyükleri olan gençler ve çocuklar üzerinde etkili olması bekleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 988
Bu Ay : 4786
Toplam : 4786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom