Malatya'da asayiş...

Malatya'da 24 saatlik asayiş... Sopayla yaralama, su kavgası, yolcu kavgası, satırlı saldırı, römorktan düşrü, anız yandı...

Malatya'da asayiş... Malatya Haber

KULUNCAK'DA SOPAYLA YARALAMA
Kuluncak'ın Darılı köyü Demirli mevkiinde Y.A. (64) adlı şahıs arazisine, hayvanlarını sokması nedeniyle tartıştığı M.Z. (60) adlı şahısı sopa ile darp ederek yaraladı. Şahıs Kuluncak Sağlık Ocağında yapılan tedavisine müteakip taburcu edilirken C.Başsavcılığının talimatıyla ifadesi alınan Y.A. serbest bırakıldı.

KALE'DE SU KAVGASI
Kale ilçesi Kale köyünde S.F. (43) adlı şahıs arazi sulama sırası nedeniyle tartıştığı N.G. (21) adlı kadını yumrukla darp ederek sol kaşından yaraladı. Kadın Kale Sağlık ocağında yapılan tedavisine müteakip taburcu edilirken ifadesi alınan şahıs serbest bırakıldı.

BATTALGAZİ'DE YOLCU KAVGASI
Battalgazi'nin Kemerköprü köyü hattında 44…542 plakalı minibüsü ile sürücü D.Y. (30), babası İ.Y. (53) ve kardeşi H.B.Y. (22) izin belgesiz yolcu taşıdığı gerekçesi tartıştıkları C.Z. (35) ve M.Ş. (39) adlı şahısları yumrukla darp ederek yaraladılar. Yaralı şahıslar Battalgazi Sağlık Ocağında tedavi edildiler.

BALIKDERE'DE AİLE KAVGASI
Merkez Balıkdere köyünde ikamet eden M.K. (56), A.K. (27), S.K. (29) şahıslar ile ve F.K. (30) adlı kadın arasında aile içi sorunlar nedeniyle çıkan tartışma sonucunda, A.K. adlı şahıs ruhsatsız av tüfeği ile havaya korkutmak amacıyla ateş edince başına taş isabet eden F.K. yaralandı. Malatya Beydağı Devlet hastanesine sevk edilen F.K. yapılan tedavisine müteakip taburcu edilirken, C.Başsavcılığının talimatıyla av tüfeği muhafaza altına alındı.

BELEDİYE GÖREVLİSİNE SATIRLA SALDIRDI
Hekimhan'ın Güzelyurt belediyesinde görevli U.F. (35) adlı şahıs sulama suyu parası tahsilâtı için evine uğradığı M.Ö. (32) adlı şahıs tarafından satırla darp edilmesi sonucunda sol kolundan yaralandı. Hekimhan Devlet hastanesinde tedai edilen belediye görevlisi müteakip taburcu edilirken, gözaltına alınan M.Ö. serbest bırakıldı.

AKÇADAĞ'DA EŞİNİ YARALADI
Akçadağ'ın Kepez köyünde ikamet eden İ.P. (44) adlı şahıs aile içi sorunlar nedeniyle tartıştığı eşi K.P. (33) adlı kadını yumrukla darp ederek yaraladı. Akçadağ Devlet hastanesine sevk edilen kadın yapılan tedavisine müteakip taburcu edildi.

KARNINDAN BIÇAKLADI
Merkez Saman köyde S.G. (21) yönetimindeki motosiklet ile eksoz gürültüsü yaparak A.K. (23) adlı şahısın evinin önünden geçmesi nedeniyle aralarında çıkan tartışma sonucunda S.G. bıçakla A.K.'yı karnından yaraladı. Hayati tehlikesi bulunmayan genç Malatya Beydağı Devlet hastanesinde tedavi altına alınırken diğer şahıs gözaltına alındı.


EVİNDE ESRARLA YAKALANDI
Merkeze bağlı Bindal köyünde ikamet eden M.P. (36) adlı şahıs evinde uyuşturucu madde bulundurduğu duyumunun alınması üzerine adli makamlardan alınan arama kararınca şahısın evinde ve eklentilerinde yapılan aramada, bahçe içerisinde 150 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. İfadesi alınan şahıs adli makamlarca serbest bırakıldı.

YAZIHAN'DA EVDEN HIRSIZLIK
Yazıhan'ın Hamidiye köyünde ikamet eden N.Ö. (39) adlı kadının evinin kilitli olmayan kapısından içeri giren kimliği meçhul kişilerce 3 adet bilezik, 5 adet yüzük, 1 adet kolye, 1 adet yarım altın ve 450 TL para çalındı.

DOĞANŞEHİR'DE KASIYISI PARASINI ALAMADI
Doğanşehir'in Çığlık mevkiinde E.D. (39) adlı şahıs temin ettiği Tır ile 28 ton kayısıyı E.A. (38) adlı şahısın aracılığı ile tüccar O.A. (40)'ya gönderdiğini ancak parasının tamamını alamadığı gerekçesi Savcılığa başvurarak şikayetçi oldu. Soruşturmaya devam ediliyor.

HEKİMHAN'DA HAYVAN SATMA KAVGASI ,
Hekimhan'ın Kurşunlu Kasabası Gelengeç Mahallesi Mişenge mezrasından H.K.(30) adlı şahısın hayvanını satın almak isteyen H.E. (48) ile pazarlık yaptığı sırada, aynı yerde ikamet eden R.E. (67) adlı şahısın hayvanları satmamasını söylemesi üzerine çıkan tartışmada, R.E.ve oğlu H.E. tarafından H.K.' ye ait 44…687 plakalı Isuzu marka kamyonun sağ dikiz aynası kırıldı.

DOĞANŞEHİR'DE FARE KAPANINA ELİNİ KAPTIRDI
Doğanşehir'in Kurucaova kasabasında ikamet eden İ.Ç. (40) adlı şahıs köstebek avlamak için tarlasına kurmuş olduğu fare kapanına dikkatsizlik sonucu sağ el parmaklarını kaptırmak suretiyle yaralandı. Beydağı Devlet hastanesinde tedavi altına alınan şahısın tedavisi sürüyor.

HEKİMHAN'DA KUMAR BASKINI
Hekimhan'ın Güzelyurt Kasabası Adalet mahallesinde. T.D. (48) adlı şahısa ait kahvehanede yapılan kontrolde kahvede bulunan M.A.K. (41), T. E.(48), M.İ. (37) ve S.A.(44) isimli şahısların kumar oynadıkları tespit edildi. Kumar oynayan kişilerin her birine 5326 sayılı kanunun 34.maddesi gereğince 140'şar TL para cezası kesilirken, kahvehane sahibi T. D. hakkında ise kumar oynamaya yer temin etmekten tutanak tanzim edildi.

AKÇADAĞ'DA KAYISI İŞÇİSİ YARALANDI
Akçadağ Çatyol Pınarlıgeçit mahallesinde kayısı işçisi olarak çalışan M.Ç. (19) adlı işçi, R.Ü. (39) yönetimindeki 44…148 plakalı traktörün ani şekilde durması nedeniyle traktör ile römork arasına düşüp sıkışması sonucunda yaralandı. Beydağı Devlet hastanesine sevk edilen işçi taburcu edildi.

HEKİMHAN'DA ANIZ YANGINI
Hekimhan'ın Hasançelebi kasabası Yazı mevkiinde M.Y. (50) adlı şahıs ve M.D. (69) adlı şahısa ait arazide bulunan anızların yandığının bildirilmesi üzerine yapılan araştırmada, yangına cam kırıklarının mercek görevi yaparak kuru otları tutuşturması sonucunda çıktığı tespit edildi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından tamamen söndürüldü.

HIZAR MOTORU YARALADI
Merkez Dilek kasabası Uğrak mahallesinde ikamet eden M.A. (44) adlı şahıs evinin bahçesinde bulunan odunları M.Ç. (51) adlı şahısa kestirdiği esnada kesilen odunları hızar motorunun altından toplamaya çalıştığı sırada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle dengesini kaybederek yüzünü hızar motoruna çarpması sonucunda hafif şekilde yaralanarak, Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına alındı.

DOĞANŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
Doğanşehir'in Polat Kasabası Çavuşlu köy yolunda M.K. (56) yönetimindeki 44 .. 991 plakalı traktör ile seyir halinde iken karşı yönden gelmekte olan N.K. (32) yönetimindeki 44 .. 194 plakalı otomobile dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle çarpışması sonucunda meydana gelen kazada traktörde yolcu olarak bulunan S.K. (59) adlı kadın ile taksi şoförü N.K. hafif şekilde yaralandı.

ARGUVAN'DA TRAFİK KAZASI
Arguvan'ın Çobandere köyünden Arguvan ilçesine gelmekte olan Çobandere köyü nüfusuna kayıtlı E.Ç. (25) adlı şahıs yönetimindeki 44…325 plakalı otomobil ile Çobandere köyü istikametinden Arguvan istikametine seyir halinde iken direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucunda aracı şarampole devirdi. Kazada sürücü ile birlikte araçta bulunan M.Ç. (22) ve C.Ç. (26) adlı şahıslar yaralanarak Beydağı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirilirken kazada araçta yaklaşık 10.000 TL maddi hasar meydana geldi.

KULUNCAK'DA 1, KİŞİ ÖLDÜ 3 KİŞİ YARALANDI
Kuluncak ilçesinin Sofular mevkiinde S.A. (29) yönetimindeki 58…579 plakalı otomobil ile Kuluncak'dan Sivas Kangal istikametine seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle hızlı girmiş olduğu virajda direksiyon hâkimiyetini kaybedip aracın şarampole devrilmesi sonucunda meydana gelen kazada yolculardan Y.A (58) adlı kadın yaralanarak hastaneye sevk edildiği esnada yolda hayatını kaybetti. Yaralılardan S.A, M.A. (64), G.A. (61) ve Y.A. (60) adlı şahısların tedavilerine Hekimhan Devlet hastanesinde devam ediliyor.

DOĞANŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
Doğanşehir Sürgü kasabası Çelikhan yol ayrımı mevkiinde H.E. (50) yönetimindeki 34… 44 plakalı Motosiklet ile Adıyaman'dan Malatya istikametine seyir halindeyken Motosikletin pedal zincirinin yerinden çıkarak pedala takılması nedeniyle, Motosikletin devrilmesi sonucunda meydana gelen kazada sürücü H.E. yaralanarak Doğanşehir Devlet hastanesinde tedavisine devam ediliyor.

KOMŞU KIZA HALI OYUNU
Tandoğan Mahallesinde polise başvuran 15 yaşındaki E.B. adlı kız çocuğu, Çocuk Şube Müdürlüğünde Avukat huzurunda ifade vererek, önceki gün saat: 18.30 sıralarında komşuları olan şüpheli İ.B.(56) adlı kadının ikametindeki halıları kaldırmak için kendisinden yardım istemesi üzerine kadının ikametine girdiğini, odada bulunduğu sırada kadının oğlu olan 22 yaşındaki Y.A.'nın odaya girdiğini ve kendisi ile konuşmak istediğini söylediğini, kendisinin konuşmak istemediğini söylemesi üzerine şahsın belinden bıçak çıkartarak kendisini kolundan tutup kanepenin üzerine attığını ve kendisini öpmeye çalıştığını, şahsı itekleyerek olay yerinden ayrıldığını, olayla ilgili şikayetçi olduğunu bildirdi. Kadını yakalayarak ifadesini alan polis kaçan Y.A. adlı genci arıyor.

KREDİ KARTI HIRSIZLIĞI
Cezmi Kartay Caddesinde bir pavyonda kredi kartı çalındığı ileri sürüldü. Polise başvuran Y.I. (45) adlı şahıs ATM'den kredi kartı ile bir miktar para çektikten sonra gece saat: 00.00 sıralarında pavyona geldiğini ve yaklaşık 3 saat kadar kaldıktan sonra hesabı ödeyeceği sırada kredi kartının olmadığını fark ettiğini, yaptığı araştırmada kredi kartı ile 1.000 TL parasının çekilmiş olduğunu öğrendiğini, kredi kartı şifresini bir tek C. Adlı şüphelinin bildiğini, şahıs ile pavyon girişinde karşılaştığını, bu sırada şahsın kredi kartını almış olabileceğinden şüphelendiğini, daha önceleri de şahısa kartını para çekmesi için verdiğini, belirterek şikayetçi oldu.

İŞ YERİNDEN HIRSIZLIK
Mücelli Caddesinde M.K: adlı şahısın işyerine giren meçhul kişiler, iş yerinin alüminyum giriş kapısını zorlamak suretiyle açarak 20 TL para ile 5 Euro çalıp kayıplara karıştılar.

DOĞUM YAPTI ÇOCUĞUN BABASINI GİZLEDİ
Malatya Devlet Hastanesi Kadın Doğum Bölümünde doğum yapan R.A. (22) adlı kadın çocuğun babası hususunda hastane görevlilerine bilgi vermemesi ve çelişkili beyanlarda bulunması üzerine Polis memurları serviste yatmakta olan kadın ile görüştü. Kadın polis memurlarına ismini vermek istemediği bir şahıs ile kendi rızası ile ilişkiye girdiğini, olay ile ilgili araştırma yapılmasını istemediğini, hastaneden herhangi bir rapor aldırmak istemediğini, olay ile ilgili herhangi bir kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını bildirdi.

KAYIP ŞAHISLAR
Yeşiltepe Gazi Mahallesi 9. Sokakta oturan ve Şehir Merkezine gidiyorum diyerek evden ayrılan 50 yaşındaki R.D. tüm aramalara rağmen bulunamayınca ailesi polise başvurdu. Kayıp şahıs her yerde aranıyor. Şehit Fevzi Mahallesi 1. Sokakta oturan T.Ç. (35) adlı şahısında eski çalıştığı iş yerindeki patronundan para alacağını söyleyerek evden ayrıldığı ve bir daha haber alınamadığı öğrenildi.

SİLAHLA TEHDİT İDDİASI
İstasyon Mahallesi Ray Sokakta polise başvuran R.Ç. (18) adlı genç ikametine gelen tanımadığı iki şahsın kendisine arabaya binmesini söylediklerini, kendisinin arabaya binmeyerek kaçtığını, şahısların bir müddet kendisini mahallede kovaladıktan sonra ikametine giderek silah göstermek kaydıyla ailesini tehdit ettiklerini bildirdi. Olayla ilgili olarak F. Adlı bir kişi aranıyor.

ARGUVANDA OTO DEVRİLDİ
Arguvan ilçesi Bahçelievler Mahallesinde 34 -- --- plaka sayılı otonun takla atarak devrilmesi sonucu araç içerisinde bulunan N.Ş.(26) ve M.S.Ş.(24) isimli şahıslar yaralanarak ambulansla Beydağı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedavileri devam eden yaralıların ifadeleri

İŞYERİNDEN HIRSIZLIK
Özhan Sanayi Sitesinde R.D. adlı şahısın işyerinden içerisinde bulunan 2 adet orijinal bosh marka hitli matkap,, felisatti marka titreşimli zımpara makinesi, 3 adet Çin malı matkap,1 adet de Çin malı dekobaş malzeme meçhul kişilerce çalındı. Özhan Sanayi Sitesinde bulunan E.U. adlı şahısın işyerinden de 2000-2500 TL civarında malzeme çalındığı bildirildi


YEŞİLYURT'TA HIRSIZLIK
Yeşilyurt Mollakasım mahallesi Gaziantep Caddesinde bulunan M.T. (38) adlı şahısın evinden meçhul kişilerce, 1600 TL para 2 çeyrek altın ve bir adet altın küpe çalındı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 223
Bu Ay : 4021
Toplam : 4021

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom