Esenlik Horata Vadisi Konutlarına Talip

Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi, Horata Vadisi'nde yaklaşık 5 bin ve Yeşilevler'de 144 konut yapmaya hazırlanıyor.

Esenlik Horata Vadisi Konutlarına Talip Malatya Haber

Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi Genel Müdürü Hulusi Boyraz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Malatya Belediyesi tarafından yapılacak olan Horata Vadisi Projesi'nde yer alan konutlara talipli olduklarını söyledi. Boyraz, "4 bin 950 daireden oluşan sosyal donatı alanları oluşturulacak. Buranın konut işi de Esenlik üzerinden yürütülecek" ifadelerini kullandı.

Esenlik olarak Yeşiltepe Yeşilevler'de bulunan konutlarının yanına 14 bin metrekare alana 144 dairelik konut yapımına başlayacaklarını söyleyen Boyraz, "Esenlik Yeşilevler, ev sahibi olacakların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayacakları bir proje olarak hazırlandı. Bir ailenin tüm ihtiyaçları dikkate alındı.

Şehrin karmaşasından uzak, ama şehir merkezine yakın, şehri yukarıdan gören, havadar konumuyla dikkat çekiyor. Site, sadece kaliteli malzemeler ve titiz işçilik değil, Esenlik tarafından daha evvelki projelerinde olduğu gibi nitelikli bir sosyal çevre ve komşuluk ortamı sunuyor. Bina ve zemin etüdü yapılmış, depreme dayanıklı içinizin rahat edeceği konutlar sizleri bekliyor" şeklinde konuştu.

Esenlik Genel Müdürü Boyraz, "Bilindiği gibi o bölgede kat yüksekliği konusunda problemler yaşanıyordu. Malatya Belediyesi tarafından yapılan çalışma ile proje mania planına uygun hale getirildi, yüksekliği altı kat olarak belirlendi. 24'er dairelik altı blokta toplam 144 konut yapacağız. Zemin artı beş kattan oluşan daireler 150 metrekare olacak. Esenlik güvencesi ile yapılacak konutlarımızın temelini mayıs ayında atacağız, 20 ayda tamamlanacak" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 928
Bu Ay : 2510
Toplam : 2510

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom