Atalay'dan 3'lü zirve açıklaması

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Mahmur kampıyla ilgili daha fazla analiz ve bilgiye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Atalay'dan 3'lü zirve açıklaması Türkiye-Dünya

Türkiye, Irak ve ABD arasında terör örgütü PKK'ya karşı işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla yapılan toplantı sona erdi.

Üçlü mekanizmanın bakanlar düzeyindeki ana komitesinin bitişinde konuşan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ''Kendi yürüttüğümüz demokratik açılım ve bu soruna ilişkin yürüttüğümüz çalışmalar devam ediyor. Bununla ilgili, bazı boyutlarıyla ilgili kısa sürede açıklama yapacağım.'' diye konuştu.
Üçlü mekanizma toplantılarının ortak hedefler doğrultusunda daha somut sonuçlar vereceğine inandığını belirten Bakan Atalay, Türkiye olarak beklentilerinin bu yönde olduğunu ifade etti.

Mahmur kampının durumuyla ilgili soru üzerine Atalay, Mahmur ve diğer konuların bir bütün olduğunu, bu konuların bütünlük içerisinde değerlendirildiğini kaydederek, ''Mahmur kampıyla ilgili daha fazla analiz ve bilgiye ihtiyacımız var.'' dedi.

Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan toplantıya Türk heyetini temsilen İçişleri Bakanı Beşir Atalay katılırken, Irak heyetine ulusal güvenlikten sorumlu devlet bakanı Şirvan El Vaili, ABD heyetine de Irak'taki Çokuluslu Gücün Komutan Yardımcısı Tümgeneral Steven Hummer başkanlık yaptı.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 913
Bu Ay : 3457
Toplam : 3457

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom