Direnişin Sembolu 57. Alay Sergilendi

Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü ile Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle, “57. Alay” isimli tiyatro oyununu sergiledi.

Direnişin Sembolu 57. Alay Sergilendi Malatya Kültür-Sanat

Malatya Belediyesi tarafından kurulan ve geçtiğimiz haftalarda “Pusuda” isimli tiyatro oyunu ile perdelerini açan Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü ile Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle, “57. Alay” isimli tiyatro oyununu sergiledi.

29 Mart Perşembe günü Sabancı Kültür Merkezinde sahnelenen ve büyük beğeni toplayan oyuna Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Malatya Baro Başkanı Avukat Eyüp Kutlubay, bazı daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Tiyatro; insanı insanca, insana anlatan bir sahne sanatı…

Tiyatro oyunu öncesi selamlama konuşması yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Malatya’nın sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunmak için aralıksız çalışmalara devam ettiklerini belirterek, şehir tiyatrosunun bundan sonraki dönemlerde de Malatya’ya hizmet edeceğini söyledi.

Mumcu, “Tiyatro, insanı insanca insana anlatan bir sahne sanatı. Seyyar Tiyatro sahnemizle, havaların ısınmasıyla birlikte şehir tiyatromuz başta çocuklarımız olmak üzere vatandaşlarımızın ayaklarına giderek oyunlarını sahnelemeye devam edecekler. 57. Alay tarihimizde şanlı direnişin sembolüdür. Arkadaşlarımız Çanakkale Zaferi Haftası ve Dünya Tiyatrolar Gününde bu şanlı direnişi oynuyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Oyun ayakta alkışlandı…

Tuğrul Gökmen Şahin ile Burak Gün tarafından senaryosu yazılan ve yine Tuğrul Gökmen Şahin’in yönettiği oyunda 8 oyuncu görev aldı. Drama oyunu olarak sahnelenen “57. Alay” adlı oyunun müzikleri de izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Çanakkale Savaşında cephenin en ön safında yer alan ve düşman askerine geçit vermeyen 628 kişiden oluşan 57. Alayın hikayesinin anlatıldığı oyun, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. 628 kişinin tamamının şehit olduğu 57. Alay tarih sayfasındaki yerini alırken, izleyenler oyunu ayakta alkışladı.

Oyunun ardın Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, oyunculara çiçek verdi.

57. Alay adlı oyunun ikinci gösterimi 10 Nisan Salı günü saat 20.00’de, Üçüncü gösterimi ise 11 Nisan Çarşamba günü saat 14.00’de yine Sabancı Kültür Sitesi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 775
Bu Ay : 5141
Toplam : 5141

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom