Hayati Yazıcıdan Belediyeye Ziyaret

Malatya’ya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Belediye’yi ziyaret etti.

Hayati Yazıcıdan  Belediyeye Ziyaret Malatya Haber

 Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Sizlerin hızına ayak uydurmaya çalışıyoruz. Hükümetimizin bölgede yapmış olduğu büyük yatırım ve hizmetlere yerel yönetimler olarak yetişmeye, geride kalmamaya çalışıyoruz.”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Halka yönelik projelerin, öncelikli olarak ele alınmış olması, kentsel bir vizyon ortaya konulması son derece önemli. İnşallah Malatya’ya daha iyi hizmetler yaparsınız. Bu hizmetleriniz de Malatyalılar tarafından takdirle yad edilir.”

Malatya’ya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Belediye’yi ziyaret etti.

29 Mart Perşembe günü saat 12.00’de gerçekleşen ziyarete, Malatya Valisi Doç.Dr. Mehmet Ulvi Saran, Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ile birlikte kalabalık bir heyet eşlik etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın ziyaretinden dolayı büyük bir onur duyduklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bakan Yazıcı’ya çalışmalarla ilgili kısa bir brifing verdi.

Malatya genelinde şehir yenileme projesi üzerinde çalıştıklarını ve altyapıyı tamamen bitirdikten sonra üstyapı çalışmalarına başladıklarını , bu kapsamda 50 cadde ve sokakta düzenleme çalışmalarını bitirdiklerini, 30 caddede ise çalışmalara devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2012 yılında da 15-20 caddeyi yenileyeceklerini söyledi.S

Malatya’ya kısa, orta ve uzun vadeli projelerle hizmet ürettiklerini belirten Başkan Çakır özetle; “Özellikle üstyapıda, Ulaşım Master Planı çerçevesinde yaptığımız projeleri geliştiriyoruz. Katı Atık Bertaraf Tesisinin ihalesi yapıldı, inşaatı devam ediyor. Bununla birlikte ilk defa yaptığımız sosyal tesisler var. Malatya’nın tek merkezde sıkışmış yapısını açmak için, yeni alt merkezler oluşturma çalışmalarımız var. Karakavak bölgesinde 110-120 bin kişinin yaşayacağı yeni bölgeler oluşturuyoruz. 50-80 metre genişliğinde yol açma çalışmalarımız var. 1.5 milyon m2 bir alan üzerinde Horata vadisi projemiz var. Buradaki yeşil dokuyu korumak adına 600-700 dönüm alan doğal park, yapay göletler olarak kullanılacak, geri kalan yamaç ve tarıma elverişli olmayan yerler de konut alanı olacak. Amacımız burada Malatya’yı yeni bir altmerkezle buluşturmak. İki tane kuşak yolumuz var. Birisi 13 km, birisi 12 km uzunluğunda. Birisi güneyden, diğeri kuzeyden geçiyor. Kuzeyden 7.5 km deyiz. Güneyde şu anda 300 civarında evin kamulaştırması bitirildi. Bir kısmı kentsel dönüşüm alanına giriyor. Bu iki yolumuz trafiğin rahatlatılması açısından çok önemli” dedi.

Merkezi hükümetin bölgede büyük yatırım ve hizmetler yaptığını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Sizlerin hızına ayak uydurmaya çalışıyoruz. Hükümetimizin bölgede yapmış olduğu büyük yatırım ve hizmetlere yerel yönetimler olarak yetişmeye, geride kalmamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

İster seçilmiş, ister atanmış olsun yerel yönetimlerin son derece önemli olduğunu belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise hükümetin ülke genelinde yaptığını, yerel yönetimlerin de seçildikleri il düzeyinde yaptığını söyledi.

Hizmet yaparken eldeki imkanları verimli bir şekilde kullanmanın başarının önemli faktörlerinden bir tanesi olduğunu belirten Yazıcı, “İmkanlarınızı dikkate aldığınızda, nerede başlayacağınızı, nelere öncelik vereceğinizi iyi belirleyemezseniz, yığılmalara, sorunların artmasına sebep olursunuz. Ama görüyorum ki Başkan Ahmet Çakır bey burada önceliklerini iyi belirlemiş. Önce altyapıyla alakalı sorunları ele almış görünüyor. Bu bana göre yerel yönetim anlayışına doğru bakış açılarından bir tanesi. Eminim ki siz buradaki imkanlarınızı vatandaşları memnun edecek öncelikli projelerden başlamak suretiyle, bu tarzınızı sürdürdüğünüz müddetçe Malatyalı memnun olacaktır. Çünkü insanların seçilmiş olsun, atanmış olsun, görevlerinde hedefleri, insanları huzurlu hale getirmek, mutlu etmek, hayatını kolaylaştırmaktır. Bu anlamda da Belediyeler halkla daha çok iç içe. Halka yönelik projelerin, öncelikli olarak ele alınmış olması, kentsel bir vizyon ortaya konulması son derece önemli. Yerleşim yerleri ve konut alanlarının daha yüksek yerlerde, engebeli yerlerde tercih edilmesinden ben son derece memnun oldum. İnşallah Malatya’ya daha iyi hizmetler yaparsınız. Bu hizmetleriniz de Malatyalılar tarafından takdirle yad edilir. Size başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ziyaret anısına Bakan Yazıcı’ya kayısı kristali ile tepside kuru kayısı hediye etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ziyareti sırasında Belediye Binası’nı gezerek incelemelerde bulunurken, Başkan Çakır, bina ile ilgili bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 240
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom