Sağlık Taraması Yapılıp Diş Macunu Dağıtıldı

Malatya Yeşiltepe Eğitim Derneği'nin (YEŞİLDER) "Öğrencilerimizin sağlığını önemsiyoruz" projesi kapsamında Yeşiltepe Milli Egemenlik İlköğretim Okulu'nda 800 öğrenciye genel sağlık taraması yaptı.

Sağlık Taraması Yapılıp Diş Macunu Dağıtıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Öztoprak, minik öğrencilere diş macunu ve fırçası dağıttı.

Yeşiltepe Milli Egemenlik İlköğretim Okulu'nda yapılan sağlık taramasına, Vali Yardımcısı Abdullah Abit Öztoprak, Milli Eğitim Şube Müdürü Salih Aydın, Park Hospital Hastanesi Müdürü Miraç Göçmez, Çarşı Marketler Grubu Abdullah Özgenli, Casper Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge bayi Necati Karcı, Fatih Mahalle Muhtarı Ahmet Ulukaya ve Yeşiltepe Eğitim Derneği üyeleri katıldı. Sağlık taramasına katılan Vali Yardımcısı Öztoprak, Sivil Toplum Örgütleri'nin eğitim çağındaki öğrencilerin sağlıklarına verdiği desteğin çok önemli olduğunun, Yeşiltepe Eğitim Derneğinin öğrenci sağlığıyla ilgili yaptığı çalışmaların yerinde ve takdire şayan çalışma olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Salih Aydın ise, "Malatya Milli Eğitim müdürlüğü olarak Sivil Toplum Örgütleri'nin eğitim çalışmalarını her zaman destekliyoruz" dedi.

YEŞİLDER Başkanı Mümtaz Toy ise, "Yeşiltepe'de bulunan okullarda genel sağlık taraması yaptırıyoruz. Amacımız Yeşiltepe'de 3 lise 5 ilköğretim, 3 anaokulunda öğrenim gören 5 binden fazla öğrencimizin sağlıklı nesiller olarak, eğitim ve öğretim hayatlarına devam etmelerine katkı sunmaktır. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerinin yanı sıra sağlıklı bireyler olarak topluma kazanılmasını da çok önemsemekteyiz. Bugüne kadar 2 okulda bin 100'den fazla öğrenciye sağlık taraması yaptırdık.

Hedefimiz 31 Mayıs'a kadar Yeşiltepe'de bulunan diğer okullarda da sağlık taramasını gerçekleştirip, öğrencilerimizin yararına Kurs ve etkinliklerine hız kazandıracak çalışmalara başlayarak Yeşiltepeli öğrencilerin başarılarına ortak olmayı planlıyoruz." diye konuştu.
Malatya Vali Yardımcısı Abdullah Abit Öztoprak, Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Müdürü Ramazan Erdem, Özel Malatya Hastanesi çocuk hastalıkları uzmanı doktor Meral Alagöz ve Çarşı Marketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Öngenli'ye yaptıkları katkılarından dolayı plaket verildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 64
Bu Ay : 2548
Toplam : 2548

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom