Bisiklet Yarışçısı Berat Alper 4. Oldu

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Mustafa Ekici, İzmir'de düzenlenen dağ bisiklet yarışına katılan Berat Alper'in Türkiye 4'ncüsü olduğunuu söyledi.

Bisiklet Yarışçısı Berat Alper 4. Oldu Malatya Haber

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Mustafa Ekici, yaptığı açıklamada, ''İzmir'de düzenlenen dağ bisiklet yarışlarına 5 kişi olarak gittik. Üç arkadaşımız çeşitli kategorilerde yarışlara katıldı. Junior (14-18 yaş) grubunda Berat Alper 4. oldu. Biz bu yarışa Malatya adına katıldık. Malatya'da yapılan bir yarış gibi büyük ilgi gördük.

Malatya'dan gitmemiz gurbetteki seyircileri çok heyecanlandırdı. Derneği kurarken nasıl topluma faydalı ola biliriz gençlerimizi ve toplumumuza bisikleti sevdirip, sağlıklı yaşam ortamları oluşturarak spor yapmalarını sağlaya biliriz diye düşünmüştük. Şuanda kurmuş olduğumuz dernekle çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Hafta sonu ve hafta içi yapmış olduğumuz turlara yeni yeni birçok insanımız katılıyor. Ailece gelip bisiklet sürenler var.

Malatya'nın gezilip görülecek yerlerine turlar düzenlerken halkın dikkatini buralara çekmek istiyoruz. Buraları koruyalım ve başkaları da bu güzellikleri görsün diyoruz. Bu hafta 15 arkadaşla Yeşilyurt ilçesine oradan da, Beylerderesi vadisini takip ederek Şahnahan beldesine kadar gittik. Yaklaşık 60 kilometre yol da pedal çevirdik. Bu ve benzeri çalışmalarımız sürmektedir'' dedi.

İzmir'de düzenlenen dağ bisiklet yarışlarında 4. olan Berat Alper ise ,''Çocukluktan beri bisiklete binmeyi çok seviyordum. Zamanla bu içimde bir tutkuya dönüştü. Şimdi derneğimiz çatısı altında faaliyette bulunuyorum. İzmir'de yapılan yarışlarda kendi kategorimde 4. oldum çok sevindim. Bundan sonra yapılacak yarışlara katılacağım ve iddalıyım.

Genç arkadaşlarıma tavsiyem kahve köşelerinden ve internet başında boş uğraşlardan uzaklaşarak doğa ile baş başa sağlıklı yaşam için spor yapsınlar, yapmış olduğumuz turlara katılsınlar, Malatyamızın tarihi ve turistlik yerlerini de gezerken tanıtımına katkı sunmuş olacaklardır''diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1057
Bu Ay : 7141
Toplam : 7141

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom