Dünya Şampiyonasına Hazırlanıyorlar

Türkiye Tekvando Federasyonu Gençler Milli Takım Antrenörü Nedim Türk, Mısır'da yapılacak olan Dünya Tekvando Şampiyonası'nda takım olarak ilk 3'ü hedeflediklerini söyledi.

Dünya Şampiyonasına Hazırlanıyorlar Malatya Spor

Türkiye Tekvando Federasyonu Gençler Milli Takım Antrenörü Nedim Türk, Mısır'da yapılacak olan Dünya Tekvando Şampiyonası'nda takım olarak ilk 3'ü hedeflediklerini, 150 takım içerisinden başarılı sonuçlarla Türkiye'ye döneceklerini söyledi.

Mısır'da 4 ila 8 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Türk Milli Takımı, şampiyonadan en iyi sonuçla dönmeyi hedefliyor. Ankara Angora Otel'de kamp çalışmalarını sürdüren milli takımda antrenör Nedim Türk, çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Milli antrenör, şampiyonanın Mısır'da düzenlenmesinin kendileri adına bir avantaj olduğunu, geçmişte yaşadıkları başarıları tekrarlamak istediklerini dile getirdi.

Şampiyonaya 150 ülkeden katılımın olmasını beklediklerini ve ilk 3 içerisinde yer almayı hedeflediklerini kaydeden Türk, "2 aydır Mısır'da yapılacak olan dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz. Takımımızı belirledikten sonra Ankara'da kamp çalışmalarımıza başladık ve çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Gençlerimiz gerçekten başarılı bir grafik çiziyor. 2007 yılından buyana milli takımda görev yapıyorum.

İsveç'te yapılan Avrupa Şampiyonası'nda 7 altın madalyayla Avrupa Şampiyonu olduk. Daha sonra Meksika'da yapılan Dünya Şampiyonası'nda 2 altın madalya ile takım halinde Dünya üçüncülüğünü elde ettik. Güney Kıbrıs'ta geçtiğimiz yıl takım halinde Avrupa ikincisi olduk. Bu yılda inşallah Mısır'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda takım olarak ilk üçü hedefliyoruz. Şampiyonaya çok büyük bir katılım olacağını düşünüyoruz. Yaklaşık 150 ülkeden katılım olmasını bekliyoruz. 200'e yakın ülke tekvando sporunu yapıyor. Bu ülkeler arasından en iyi dereceyi elde edeceğimize inanıyorum" diye konuştu.

"SON RÖTUŞLARI YAPIYORUZ"
Milli antrenör, Mısır'ın kültür olarak Türkiye ile ortak özelliklere sahip olduğuna işaret ederek, şunları aktardı; "Şampiyona'nın Mısır'da olması bizim için avantaj sağlıyor. Müslüman bir ülkede Dünya Şampiyonası'nın yapılıyor olması bizi fevkalade memnun etti. Hem kültür hem yemek hem de yaklaşım açısından çok büyük önem arz ediyor. İnşallah biz orada geçmiş dönemlerdeki başarılarımızı daha üste taşımak için çaba sarf edeceğiz.

Takımımız bu anlamda çok iyi çalışıyor. Başta teknik direktörümüz Ali Şahin olmak üzere diğer antrenör arkadaşlarımızla birlikte canla başla takımımızı hazırlıyoruz. Birkaç gün son rötuşları yapacağız. İnşallah 4 Nisan'da başlayacak olan Dünya Şampiyonası'ndan güzel haberlerle döneceğiz."

"İÇ KARIŞIKLIK MÜSABAKALARI ETKİLEMEZ"
Mısır'da yaşanan iç karışıklıkların şampiyonayı etkilemeyeceğini savunan Türk, "Sporun dini, dili, ırkı yoktur. Spor, kardeşlik, olimpik bir ruh içinde yapıldığı için önemli bir yere sahiptir. Tekvando sporu, saygı ve sevgi çerçevesinde yapılan içinde doğu felsefesi olması nedeniyle önem arz ediyor. Mısır'da iç karışıklıklar var. Müsabaka yapacağımız yerde böyle bir sıkıntı olmayacaktır. Mısır'daki federasyon başkanı aynı zamanda Dünya Tekvando Federasyonu As Başkanı olarak görev yapıyor.

Geçen yıl Güney Kıbrıs'a da aynı sıkıntıyla gitmiştik ama Allah devletimizden razı olsun hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadan müsabakalardan döndük. Özellikle Dış İşleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, takımla yakından ilgilendi. Sayın Davutoğlu'nun bu ilgisi sayesinde rahatça müsabakalarımızı yaptık ve ülkemize döndük. Gösterilen gayretler neticesinde Güney Kıbrıs'ta 3 defa İstiklal Marşını okumayı Allah bize nasip etti. Devletimiz çok güçlü ve bizlere destek veriyor. Gençlik ve Spor Bakanımız bu işe çok ciddi bakıyor.

Her yerde sporcusunu, idarecisini ve antrenörünü koruyor. Başkanımız ve idarecilerimizin tecrübeleri de başarının gelmesini sağlıyor" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN YURT DIŞINDA GÜZEL BİR İMAJI VAR"
Türk, Türkiye'nin yurt dışında saygınlığının arttığına dikkat çekerek, "1992 yılından buyana alıklı olarak yurt dışına sporcu ve antrenör olarak gittim. 1992 yılından günümüze kadar baktığımızda Türkiye'nin yurt dışında çok iyi bir imajı var. Ülkemizdeki bütün çalışmalar, yurt dışında takip ediliyor.

Bizde gittiğimiz ülkelerde çok büyük saygı görüyoruz. İnsanlar bizlere daha farklı bakıyorlar. Herkes Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızı tanıyor. Ülkemizin insanlarının misafirperverliğini ve hoşgörüsünü anlatıyorlar. Dünya ülkelerine örnek olarak gösterildiğimizi gördük" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 268
Bu Ay : 7065
Toplam : 7065

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom