'Bölgeye 40 Milyon TL Katkı Sağladık'

"120 projenin uygulaması bölgemizde devam ediyor. Eş finansmanı da dikkate aldığımızda 40 milyon TL'ye yakın kaynak kullandırılması söz konusudur"

'Bölgeye 40 Milyon TL Katkı Sağladık' Bölge

FKA Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, 2012 yılının analiz yılı olacağını vurgulayarak, "120 projenin uygulaması bölgemizde devam ediyor. Eş finansmanı da dikkate aldığımızda 40 milyon TL'ye yakın kaynak kullandırılması söz konusudur" dedi.

Fırat Kalkınma Ajansı'nın (FKA), 2012 yılını analiz yılı ilan ettiği bildirildi. Malatya merkezli, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin bağlı bulunduğu FKA Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, geçtiğimiz hafta Bingöl'de düzenlenen ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın başkanlık ettiği toplantı hakkında bilgi verdi.

Altunyuva, "Yaklaşık iki yıldır, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerine hizmet ediyoruz. 26 kalkınma ajansının bağlı bulunduğu Kalkınma Bakanınımız sayın Cevdet Yılmaz ajanslarla
yakından ilgileniyor. 26 kalkınma ajansının bölgelerine hizmet etkmesinde sayın bakanımızın büyük bir desteği var. Fırat Kalkınma Ajansı ile de yakından ilgileniyor.Bingöl'deki yönetim kurulu toplantımıza başkanlık eden sayın bakanımız iki yıllık sürece ajans faaliyetlerinin genel değerlendirmesi yapıldı" ifadelerini kullandı.

İki yıllık sürede bölge planının yapıldığını, çağrı yapıldığını ve projelere destek verdiklerini hatırlatan Altunyuva, "İki yıllık sürede 7 destek programı uygulandı. 120 projenin uygulaması bölgemizde devam ediyor. Eş finansmanı da dikkate aldığımızda 40 milyon TL'ye yakın kaynak kullandırılması söz konusudur" diyerek, bölgenin analizleri ve fırsatlarının oluşturulması bakımından da 2012 yılını analiz yılı olacağını vurguladı. Fethi Altunyuva, 2014 ve 2023 planlaması ve hazırlıklarını da yaptıklarını da kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 849
Bu Ay : 3333
Toplam : 3333

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom