En Çok Kitap Okuyanlara Ödül

Malatya İl Halk Kütüphanesi'nde son 1 yılda kitap okuyanların sayısı 89 bin kişi olarak açıklanırken, en çok kitap okuyan yetişkin ve çocuklara ödül verildi.

En Çok Kitap Okuyanlara Ödül Malatya Haber

Kütüphaneler Haftası nedeniyle Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Kültür ve Yaşam Derneği tarafından İl Halk Kütüphanesi'nde tören düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Abdullah Abit Öztoprak, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay ile çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

İl Halk Kütüphanesi Müdürü Mümine Aydın, "Malatya İl Halk Kütüphanesi'nde 44 bin 76 kitabımız, 120 çeşit süreli yayınla 6 salonumuzda 17 personelimizle halkımıza hizmet veriyoruz. 2011 yılsonu itibariyle kütüphanemizden faydalanan okuyucu sayısı 89 bin 152, üye sayımız ise 3 bin 288 ve ödünç verdiğimiz kitap sayımız 30 bin 175'tir" dedi.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Özbay ise, "İnsanlık tarihinin ilk kütüphanelerinin oluşturulduğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu ilk kütüphanelerde kitaplar kil tabletlerden oluşmuştu. Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in ilk ayeti 'oku'dur.

Beşikten mezara kadar ilim öğrenmeyi emreden dinimiz, fert olarak kişiye okumayı, öğrenmeyi, anlamayı, soru sormayı, araştırmayı, daima kendini geliştirmeyi, yeni bilgiler edinmeyi ısrarla tavsiye etmektedir. Yaşadığımız yüzyıl bilgi, ilerleme çağıdır. Kitaplar bilime giden yoldur. Çağımızın buluşlarını kitap, dergi, gazete gibi yayın organlarından izleriz. Gelişmişlik kitap ile olur" dedi.

Vali Yardımcısı Öztoprak ise yaptığı konuşmada, sanayi çağından bilgi çağına geçişin olduğu bir dönemde yaşandığını vurgulayarak, bilgiye ulaşmanın ve okumanın çok önemli olduğunu kaydetti.
Törende, İl Halk Kütüphanesi'nde son 1 yıl içerisinde en fazla kitap okuyanlara ödül verildi.

Yetişkinler içerisinde 52 kitap okuyan Gökhan Körpi, 48 kitap okuyan Sevda Huyver ve 42 kitap okuyan Rüveyda Ayçiçek ile çocuk bölümünde 55 kitap okuyan Davut Dumlu, 51 kitap okuyan İkranur Yalçın ve 40 kitap okuyan Gökhan Ulaş'a hediyelerini Vali Yardımcısı Abdullah Abit Öztoprak ile Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu verdi. Ayrıca kütüphaneye yeni gelen kitaplardan oluşan bir serginin açıldığı törende, Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından bir gösteri sunuldu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 52
Bu Ay : 7689
Toplam : 7689

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom