Fidan Yetiştiriciliği Kursu Sona Eriyor

Malatya'da açılan ve yarın sona erecek olan "Fidan Yetiştiriciliği Kursu"na katılanlara örtü altında fidan üretim teknikleri de anlatıldı.

Fidan Yetiştiriciliği Kursu Sona Eriyor Malatya Haber

Sosyal Destek Programı (SODES) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğiyle, 6 Şubat-26 Mart 2012 tarihleri arasında yürütülmekte olan "Fidan Yetiştiriciliği Kursu"nda teorik olarak anlatılan konularla ilgili teknik uygulamalara, Malatya'daki özel fidanlıklarda devam ediliyor. 25 kişinin katıldığı kurs, 26 Mart akşamı tamamlanacak. Kurs Koordinatörü Ziraat Mühendisi Orhan Duru ile kurs eğitmenleri Ziraat Mühendisi Mustafa Çelik ve Peyzaj Mimarı Oktay Taner tarafından verilen kursta, teorik ve pratik bilgiler aktarıldı.

Kursiyerlere, kurs süresince, örtü altında fidan üretim teknikleri, çıplak köklü fidan üretim teknikleri, üretim alanının hazırlanması, ekim, dikim, sulama tekniği, ot alma, çapa yapma, gübreleme, ilaçlama, söküm, seleksiyon, ambalajlama, kaplı fidan üretim teknikleri, üretim alanının hazırlanması, ekim, dikim, sulama tekniği, ot alma, çapa alma, gübreleme, ilaçlama, söküm, seleksiyon, ambalajlama, fidanlarda kullanılan materyaller, Vegetatif ve Generatif yolla fidan üretim teknikleri, orman, süs bitkileri, meyve ve bağ fidanı üretim teknikleri, aşılama ve aşı teknikleri, sebze fidesi üretim teknikleri, tıbbi ve aromatik bitkilerin üretim teknikleri, budama ve form verme, Türkiye'nin peyzaj değeri yüksek bitkilerinin üretim teknikleri, fidanlıklarda görülen yabancı otlar ve mücadele yöntemleri, üretimin çalışmalarında gübreleme, fidan üreten yerlerin ruhsatlandırılması konuları anlatıldı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 108
Bu Ay : 3552
Toplam : 3552

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom