Yapılan Hizmetleri Birde Onlara Anlattı

Belediye Başkanı Çakır, kadın STK yöneticileriyle bir araya geldi.

Yapılan Hizmetleri  Birde Onlara Anlattı Malatya Haber

 Kadınların oluşturduğu Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve temsilcileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Malatya’yı birlikte yönetelim, sorunlara birlikte çözüm bulalım istiyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’daki kadınların oluşturduğu Sivil Toplum Kuruluşları(STK) başkan ve temsilcileriyle bir araya geldi. Malatya Kaburga Sofrası’nda düzenlenen toplantıda, Başkan Çakır, belediye hizmetleri hakkında slayt eşliğinde bir sunum yaptı. 150’ye yakın kadın STK başkan ve temsilcisi ile Belediye Meclisi’nin bayan üyelerinin katıldığı toplantıda Başkan Çakır, “Malatya’yı ortak evimiz olarak görüyoruz. Malatya’yı birlikte yönetelim, sorunlara birlikte çözüm bulalım istiyoruz” dedi.

Başkan Çakır, şehirleri sadece düzenlemenin yeterli olmadığının altını çizerek, “Amacımız; şehrimizi, bölgenin en modern şehri haline dönüştürmek; sorunlarını çözebilmek ve sosyal kültürel faaliyetlerin yapılabileceği altyapı oluşturabilmektir. Bununla ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar var. Bunları sadece yapmak önemli değil; bunları koruyabilmek, bunları yaşatabilmek ve ‘Kentlilik Bilinci’nin oluşturulması çok çok önemli. Bu anlamda da sizlerin katkısına her zaman ihtiyacımız olduğunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Başkan Çakır: Altyapıyı tamamen yeniliyoruz…

Malatya’da yoğun olarak kullanılan İnönü, Atatürk(Kışla) caddeleri gibi caddeler başta olmak üzere 50 cadde ve sokakta yenileme çalışması yaptıklarını anımsatan Çakır, “Cadde ve sokaklarda sadece yol ve kaldırım düzenlemesi yapmıyoruz. Alt yapıyı tamamen yeniliyoruz. Akpınar’da altyapı adeta iflas etmişti. 30 yıllık altyapı vardı. Buraları tamamen yeniledik. Abone bağlantılarını yaptık. Elektrik, Telekom hatlarını yeniledik” açıklamasında bulundu.

Çakır: Yeni alt merkezler oluşturuyoruz…

Başkan Çakır, görev sürelerinde tamamen belediye araç gereçleriyle 45 kilometre yol açtıklarını kaydederek, “Güney Kuşak Yolu’nda 300 evin kamulaştırmasını yaptık. Özellikle trafik sorununun çözülmesi için yeni alt merkezler oluşturmak gerekiyor. Karakavak-Tecde bölgesinde, 35-50 metrelik, çekme mesafeleriyle birlikte 80 metreyi bulan yolların olduğu alt merkezler oluşturuyoruz” bilgisini verdi.

Az maliyetle çok iş yapabilmek için araç-gereç ve iş makinelerini artırdıklarını belirten Çakır, “130 adet yeni araç-gereç ve iş makinesi aldık. 49 adet otobüsle birlikte toplamda 22 milyon TL civarında ödeme yaptık” dedi. Çakır, yağmursuyu baskınlarına köklü çözüm için 46 kilometrelik drenaj sistemini tamamladıklarını dile getirerek, “Malatya’da daha önce sadece 17.5-18 kilometre drenaj sistemi vardı. 3 yılda 46 kilometre drenaj sistemi yaptık. 57 kilometre kanalizasyon şebekesi döşedik. 75 kilometre içme suyu şebekesini yeniledik” açıklamasında bulundu.

Çiçeklendirme çalışmalarına ayrı bir önem verdiklerini belirten Çakır, “Bu yıl ayrıca 20 bin lale soğanı dikiyoruz” dedi.

Bazı projeler…

3 adet Semt konağı, 14 adet çok amaçlı sosyal tesisleri hazırladıklarını ifade eden Çakır, Kadın Kültür ve Spor Merkezi ile Aile Danışma ve Destek Merkezi’ni hizmete hazır hale getirdiklerini belirterek, yapmayı planladıkları bazı projeleri ise şöyle sıraladı: “Horata Vadisi, Nikah Sarayı, Spor ve Yaşam Merkezi, Sanat Galerisi, Sanat Sokağı, Kültür Park.”

Başkan Çakır’a teşekkür…

Başkan Çakır’ın sunumunun ardından, kadın STK yöneticileri de söz alarak görüşlerini belirttiler. Katılımcılar, çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Çakır’a teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 884
Bu Ay : 3428
Toplam : 3428

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom