MEMUR-SEN'den Divan Kurulu Toplantısı

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, "Biz 4+4+4 eğitim sistemini destekliyoruz. Bazı sol kesimlerin felaket tellallığı yapmaya gerek yok" dedi.

MEMUR-SEN'den Divan Kurulu Toplantısı Malatya Haber

MEMUR-SEN Malatya Temsilciliği'nin Divan Toplantısı Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi. MEMUR-SEN'e bağlı sendika yöneticilerinin katıldığı toplantı da konuşan Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, "Sendikacılıkta önemli günleri yaşıyoruz. Özellikle 2010 yılı referandumunda anayasaya konulan toplu sözleşme maddesinin yasaları şuan itibariyle meclise gelmiş ve yasalar meclisten geçmek üzere. Tabii ki yasaların gecikmesi hepimizi derinden etkilemiştir.

Yasa değim yerindeyse 17 aydır sürüncemede bırakılmış ve 17 aydan beri değişik vesilelerle bir türlü meclise getirilememiştir. Bu süre içerisinde şike yasasının 1 ayda 2 defa kabul edilip tekrar ortaya konması ardından MİT yasasının 3 günde kabul ediliyor olması biz memurları bu noktada ebetteki üzmüş olmaktadır. Yasamız geciktirilmiştir.

Hükümet bu noktada toplu sözleşme yasasıyla ilgili olarak çokta istekli değildi. Memura yetkiyi vermek istemiyordu. Elindeki imkanları memurlar aracılığı ile kullanmak istemiyordu. Bu noktada yasayı geciktirmeye çalıştı.

Memura rağmen MEMUR-SEN'e rağmen sendikalarımıza rağmen kendi istediği şekilde yasayı bu noktada çıkaramadı. Bugün itibari ile yasa Plan Bütçe Komisyonlarında görüşüldükten sonra meclise geldi, ümit ediyoruz ki önümüzdeki hafta içerisinde de meclis genel kurulunda görüşülerek artık kanunlaşır ve Türkiye'de ilk defa memurlar toplu sözleşmenin onurunu ve mutluluğunu hep beraber yaşarlar" ifadelerini kaydetti.

Gündemdeki 4+4+4 eğitim sistemine de değinen Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer " 15 yıl önce hakları ellerinden alınan öğrencilerimizin hakları geri veriliyor. Biz 4+4+4 eğitim sistemini destekliyoruz. Bazı sol kesimlerin felaket tellallığı yapmaya gerek yok" ifadelerini kaydetti. Açılış konuşmaları sonrasında Memursen'e bağlı sendika yöneticileri arasındaki Divan Toplantısı'na devam edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 281
Bu Ay : 281
Toplam : 281

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom