İstihdamda Öncelik Engelliye

Hükümetin yeni istihdam stratejisinin detayları netleşiyor. Belediyelere ait işletmeler işe alımlarda engelli vatandaşlara öncelik verecek

İstihdamda Öncelik Engelliye Türkiye-Dünya

Hükümetin yeni istihdam stratejisinin detayları netleşiyor. Belediyelere ait işletmeler işe alımlarda engelli vatandaşlara öncelik verecek.

Hükümetin,işsizlik oranını yüzde 5 seviyelerine çekmeyi hedefleyen Ulusal İstihdam Stratejisi Eylem Planı'nın engelli vatandaşları da yakından ilgilendiren detayları ortaya çıkmaya başladı. Plana göre, özellikle belediyeye ait işyerlerinin işletmelerinde, engelli vatandaşlara istihdam konusunda öncelik verilecek. Edinilen bilgilere göre, söz konusu plan kapsamında yaşlılar için de gün boyu ev dışında sosyal aktivitelerde bulunabilecekleri 'hobi evleri' kurulacak. Planın bir diğer ayağı ise eğitimi kapsıyor. Yeni düzenlemeyle yüksek öğrenimde 'girişimcilik' konusu seçmeli ders olarak okutulacak.

FON OLUŞTURULACAK

Stratejiye göre, esnek çalışma saati ve kıdem tazminatı fonu oluşturulmasına ilişkin düzenlemeler de en kısa sürede hayata geçirilecek. Önceki hafta, Ulusal İstihdam Stratejisi Eylem Planı'nın hazır olduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Yıllık, iki yıllık ve beş yıllık eylem planlarımız mevcut. Konuyla ilgili tüm kurumların sorumlulukları ve yapacakları ayrı ayrı belirlenmiş durumda" diye konuşmuştu.  

Sabah

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 2
Bu Ay : 3446
Toplam : 3446

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom