AKP Kadın Kolları Seçimi Yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Malatya Kadın Kolları kongresi yapılarak, başkanlığı tekrar Emine Akkurt seçildi.

AKP Kadın Kolları Seçimi Yapıldı Malatya Siyaset

Belediyle Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Malatya Kadın Kolları kongresinde divan başkanlığını Malatya milletvekili Mücahit Fındıklı yaptı.

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit'in de katıldığı kongrede siçeme tek liste ile gidildi.

İki dönemdir AK Parti Malatya Kadın Kolları il başkanlığını sürdüren Emine Akkurt tek aday oldu ve tekrar seçildi.

Akkurt başkanlığındaki AK Parti Malatya Kadın Kolları asıl yönetim kurulu 50 kişilik isimlerden oluştu.

Kongrede konuşmacılar ilk önce 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü ve Afagnistan'da helikopter kazası sonrasında şehit olan 12 askerin ailelerine baş sağlığı dilediler.

Mehteran gösterisinin yapıldığı kongre öncesinde Malatya milletvekili Ömer Faruk Öz, İstanbul'da bir nikah şahitliği nedeniyle ayrılmak zorunda olduğunu ifade edip, yaptığı kısa konuşmasında, "Birlik ve beraberlik içinde AK Parti bundan sonra da yoluna devam edecektir" dedi.

Malatya milletvekili Mücahit Fındıklı da divan başkanı olması dolayasıyla yaptığı kısa konuşmada, "Bir ilki daha yaşayoruz. Partimizin kurucular listesinde olan sayın Güldal Akşit bizlerle beraberdir. Sayın başbakanımızın yanında onunda birlikte durmadan yorulmadan bugünlere kadar geldi" diyerek, AK Parti olarak devrim niteliğinde hizmetler yapıldığını vurguladı.

AK Parti kadın kolları başkanı Emine Akkurt ise "İlk günkü gibi heyecanımızla, samimiyet ve gayeritimizle, yine göreve talilibiz. Hak ve halk için herşey Türkiye için. Durmak yol yola devam" ifadelerini kullanıp, konuşmasını genelde şiirler okuyarak tamamladı.

AK Parti il başkanı Bülent Tüfenkçi ise, "AK Parti ile birlikte, millete hizmet etme, millete hizmetkar olma, milletin derde ile meşgul olma sağlandı" diyerek, AK Parti iktidarınının kadınlarla ilgili çıkardığı yasalardan söz etti. Tüfenkçi, AK Parti iktidarlarının sağlıktan ekonomiye, ulaşımdan demokratik adımlara kadar birçok alanda devcrim niteliğinde hizmetler yaptığını söyledi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, "İnsan odaklı olan bir kadronunun mensubu olarak, ülkemize en iyi hizmeti vermek için çaba gösteriyloruz" dedi.

Milletvekili Mustafa Şahin de, "Milli şef dönemini de yaşadık. O'nun askeri kişiliği bir tarafa siyasi kişiliğini sevmiyoruz. Bunu her zaman anlatacağız" ifadelerini kullandı ve CHP'yi tenkid etti. 

Millitvekili Cemal Akın da, AK Parti iktidarlarının yaptıkları hizmetleri özetle dile getirip, iktidarlarının kadınlarla ilgili çıkardığı kanunları anlattı. AK Parti iktidarının kadınlara önem verdiğini dile getiren Akın, kadınlarla ilgili atılan demokratik adımlardan da söz etti.

Milletvekili Öznur Çalık ise, CHP'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Malatya'da yaptığı etkinliği tenkid etti. Çalık, " CHP, 9 kadın milletvekili Kürecek'e kalkan yapmak üzere Malatya'ya getirdi. 

Kadınları vitrin süsü yapmasınlar. CHP'nin kadınlar için yaptıkları olmayınca Malatya'da bir kadın milletvekili seçtireceklerine o konuya kalkan oluyorlar. Siyasi menfaatleriniz için kadınları kullanmayın. 9 milletvekili vitrin süsü olarak kullanmayın diyoruz" ifadelerini kullandı.

Çalık, AK parti iktidarlarının kadına yönelik şiddetle mücadele ve ailenin korunmasına yönelik çıkarılan kanunları da anlattı.

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit de, kendisinin Malatyalı olmasından gurur duyduğunu ifade edip, Malatya'nın büyükşehir hazırlığında olduğunu söyledi. Akşit, "Önümüzdeki seçimde tüm belediyeleri almalyız" ifadelerini kullanan Akşit, "AK Parti'de kadın üye sayısı 1 milyon 800 bin idi, 2 milyon 300 bin'e yükseldi. İnşallah yerel seçimlere 2,5 milyon kadın üye ile gireceğiz" şeklinde konuştu.

Kadına yönelik şiddetle mücadele ve ailenin korunmasına yönelik çıkarılan kanunlardan söz eden Güldal Akşit, AK Parti kadın kolları olarak yaptıkları faaliyetleri de anlattı.

Programda, Akşit'e tepside kuru kayısı, Güldül Akşit ile Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları bulunan dokuma portre hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 487
Bu Ay : 4044
Toplam : 4044

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom