Hamas Liderini işkenceyle katlettiler!

Fetih Güvenlik Güçlerince 10 ay önce göz altına alınan Hamas lideri Ebu Taıme'nin bugün sabah yaşamını yitirdiği bildirildi.

Hamas Liderini işkenceyle katlettiler! Türkiye-Dünya

Mahmud Abbas liderliğindeki Fetih yanlısı güvenlik güçlerinin 15.09.2008 tarihinde göz altına aldıkları Şeyh Kemal Ebu Taıme’nin uğradığı ağır işkence sonrasında bugün sabah yaşamını yitirdiği öğrenildi.

10 ay önce evinden alınan ve sonrasında kendisinden hiçbir haber alınamayan Ebu Taıme’nin el Halil’deki önde gelen Hamas liderlerinden olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Ebu Taime’nin sağlık durumunun kötüleşmesinden sonra hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Filistin Yüksek Mahkemesi’nin 2.11.2008 tarihinde aldığı tahliye kararı, güvenlik güçleri tarafından uygulanmadı ve işkencelere devam edildi.

3.6.2009 tarihinde ambulansla evine bırakılan Ebu Taıme, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerinde önce el Halil’deki devlet hastanesine sonra da durumunun daha da kötüleşmesi üzerine Ürdün’e sevkedildiği bildirildi..

Ebu Taime’nin 7 kez İsrail tarafından göz altına alındığı ve diğer Filistinli direniş liderleriyle birlikte Mercu'z-Zuhur’a sürgün edilenler arasında olduğu öğrenildi.

Hamas, Kınadı

Hamas lideri Yahya Musa, Ebu Taıme'nin uğradığı işkence neticesinde şehid edilmesine sert tepki göstererek, Ebu Taıme üzerinde işlenen suçun şimdiye kadar ve hala devam eden suçlar zincirinin bir halkası olduğunu söyledi.

Ebu Taime'nin katledilmesini kınayan Musa, Filistin yönetimi'ndeki hapishanelerde bulunan Hamaslıların sayının 900 olduğunu söyledi. Musa ayrıca, tutuklu olan Hamaslıların hepsinin siyasi gerekçelerle göz altına alındığının, bir çok insan hakları kuruluşu tarafından ispatlandığını kaydetti.

Batı Şeria'daki son siyasi göz altılarla birlikte, toplam tutuklu sayısının 1127'ye yükseldiği bildirildi.

isra haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 61
Bu Ay : 16197
Toplam : 16197

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom