Malatya Valiliği'nden Örnek Proje

Malatya Valiliği tarafından hazırlanan "Çizgilerle Malatya Projesi" kapsamında ressamlar görevlendirildi.

Malatya Valiliği'nden Örnek Proje Malatya Haber

Malatya Valiliği tarafından hazırlanan "Çizgilerle Malatya Projesi" kapsamında ressamlar görevlendirildi.

Malatya Valiliği Koruma Uygulama Denetim Bürosu'ndan (KUDEB) yapılan açıklamada Malatya Valisi Doç.Dr. Ulvi Saran'ın Malatya'nın kültürel kalkınmasına yaptığı önemli katkılara bir yenisinin daha eklendiği belirtildi. Açıklamada şunlar belirtildi: "Sultan Abdulhamid'in Anadolu'yu görsel anlamda belgelemeleri amacı ile Abdullah biraderler diye bilinen bir grup sanatçıyı görevlendirmesi ile Osmanlı döneminde sanat alanında önemli gelişmeler kaydedilmiş, ardından Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında aynı mantıkla yurdun dört bir yanına gönderilen ressamlar belgesel nitelik taşıyan bir çok esere imza atmışlardır.

Yakın geçmişte Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın buna benzer bir uygulama yaptığı bilinmekle beraber Sayın Valimiz Ulvi Saran kent kültürünü bir değerler bütünü olarak gören yaklaşımı ile yaşayan kültürün her öğesine ayrı ayrı önem vermekte ve gelecek kuşaklara binlerce yıllık medeniyet mirasının aktarımı konusunda son derece hassas, bir o kadar da önemli projelere imza atmaktadır.

Sayın Valimiz Ulvi Saran'ın talimatı ile Malatya'nın Kültürel Dokusunun, Peyzajının, Sosyal Yaşamının, İnsan Öğesinin ve insan eliyle üretilmiş ürünlerinin sezgisel boyutta kavranması, duygularla ele alınması sorgulanarak analiz edilmesi ve bu bağlamda resimlendirilmesi maksadı ile 'Çizgilerle Malatya Projesi' kapsamında ressamlar görevlendirilmiştir."

Malatya KUDEB tarafından koordine edilecek proje sonucunda ortaya çıkan eserler ile bir sergi açılması akabinde de bu eserlerin katalog haline getirilmesinin amaçlandığı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 784
Bu Ay : 7930
Toplam : 7930

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom