Malatya'da İhale Operasyonu

Malatya merkezli 10 ilde Malatya Emniyet Müdürlüğü'nün ihalelerde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle gerçekleştirdiği operasyonda 35 kişi gözaltına alındı.

Malatya'da İhale  Operasyonu Malatya Asayiş

 Malatya merkezli 10 ilde Malatya Emniyet Müdürlüğü'nün ihalelerde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle gerçekleştirdiği operasyonda aralarında Malatya TCDD 5. Bölge Müdürlüğü üst düzey yöneticileri, EPDK uzmanları, polislerin de bulunduğu toplam 35 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürütmüş olduğu soruşturma kapsamında, Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Malatya ile birlikte Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul Mardin ve Van illeri olmak üzere toplam 10 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonda toplam 35 kişi gözaltına alındı.

Malatya TCDD 5. Bölge Müdürlüğü üst düzey yöneticileri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) uzmanları ve polislerin de aralarında bulunduğu 35 kişinin farklı kurumlarda çalıştıkları ve ''Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak'', ''İhaleye Fesat Karıştırmak'', ''Edimin İfasına Fesat Karıştırmak'', ''Rüşvet'', ''Fuhuş'', ''Gizliliğin İhlali ve Muhafaza Görevini Kötüye Kullanma'', ''Vergi Usul Kanununa Muhalefet'' suçlarını işledikleri iddia ediliyor. İddiaya göre; bazı şüphelilerin kamu kurumlarından ihale almak için kurum yöneticilerine rüşvet vererek ya da hayat kadını temin ettikleri ileri sürüldü.

Gözaltındaki 35 kişi, emniyet müdürlüğündeki sorgularının tamamlanmasının ardından Malatya Adliyesi'ne sevk edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 401
Bu Ay : 4101
Toplam : 4101

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom