Ustalara Seminer Verildi

Malatya'da tesisat teknolojisi ve iklimlendirme ustalarına eğitim semineri verildi.

Ustalara Seminer Verildi Malatya Ekonomi

Avşar Otel'de gerçekleştirilen seminere; Pilsa Satış Müdürü Burçin Toksoy, Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derviş Yoldaş, Pilsa (Wavın) yetkilileri ile Hazar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Hazar katıldı. Hazar Yapı ile Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitim seminerinde konuşan Pilsa Pazarlama Uzmanı Müjgan Erkaz, "Eskiden yağmur yağdığında toprağa karışırken, şimdi betonlaştığımız için toprağa karışamıyor ve bu sular yeryüzünde hareket ediyor.

Neticede de sel suyu olarak başımıza dert oluyor. Bu nedenle yağmur suyunu yönetmek gerekiyor. Wavın de yağmur suyunu toplayan, transport eden, isterse temizleyip yeniden kullanıma sunan sistemler var. Almanya Berlin Havaalanında bu sistem yer altına döşenerek, yer üstünde hiçbir yer işgal etmeden sel suyunun uzaklaştırılması sağlanmıştır. Bu tip çalışmalarla 2015 yılına kadar yüzde 10 daha az enerji kullanımı, yüzde 20 su tasarrufu, yüzde 20 geri dönüşüm kullanımının artırılması, yüzde 20 karbondioksit emisyonunun azaltılmasına katkı sağlamayı amaçlıyor" dedi. 

Sosyal sorumluluk projelerine de katkı sağladıklarını kaydeden Erkaz, "2005 yılında UNİCEF ile sosyal sorumluluk projelerine başladık. Proje temini ve ücretsiz su boruları teminiyle Asya ve Afrika'da 75 bin çocuğu temiz suya kavuşturduk" diye konuştu. Pilsa Teknik Pazarlama Uzmanı Tahir İçen ise, katılımcılara teknik bilgiler aktardı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 391
Bu Ay : 5585
Toplam : 5585

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom