Toplu İstiklal Marşı Okundu

Malatya Kent Konseyi’nin başlattığı İstiklal Marşı Okuma Programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Toplu İstiklal Marşı Okundu Malatya Kültür-Sanat

Kent Konseyi, İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 91. yıldönümünde İstiklal Marşı'nın Malatya'nın her tarafında aynı saatte okunması için bir organizasyon yaptı.

Soykan Meydanı'nda düzenlenen organizeye, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, emniyet yetkilileri, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yöneticileri, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsmet Gürbüz Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Arif Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kadın kolları başkanı Güllü Tuncer, Millet Partisi İl Başkanı Sait Korkut, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, bazı parti, dernek, sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye hoparlöründen önce saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın seslendirilmesiyle alandakiler hep birlikte İstiklal Marşı'nı okudu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı konuşmada, "Malatya halkı olarak, bir bütün olarak İstiklal Marşımızı şehrimizin ortasında hep birlikte okuduk. İstiklal Marşımız, halkımızın milli mücadelede inanç ve değerlerini yansıtır" dedi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, "İstiklal Marşı milletlerin tarihinde özel yeri vardır. Allah bu millete bir kez daha İstiklal Marşı yazmayı nasip etmesin" dedi.
Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Ali Haydar Koyun, İstiklal Marşının kabulünün 91'nci yıldönümü nedeniyle böyle bir organizeyi anlamlı bulduğunu söyledi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım da, şöyle konuştu: "Bu memlekette son ocak inşallah hiç sönmeyecek. Her zaman dalganan sancak insanlara umut olacaktır. Tüm Türkiye'de aynı anda tek yürek olarak okunması hayalinin gerçekleşmesini arzu ediyoruz." Bazı vatandaşlar ise katılımın daha geniş olmasını beklediklerini söyledi. Program sonunda, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, İstiklal Marşı yazılı tabloyu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım'a hediye etti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 858
Bu Ay : 2387
Toplam : 2387

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom