Ekmek İsrafına Böyle Önlem!

Osmaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ekmek israfını önlemek için nüfus yoğunluğunun fazla olduğu yerleşim alanlarına ‘Bayat Ekmek Toplama Kutusu’ dağıtacak.

Ekmek İsrafına Böyle Önlem! Türkiye-Dünya

İlk olarak pilot uygulamanın yapılacağı sitelere 100 adet bayat ekmek toplama kutusu dağıtılarak uygulamanın geri dönüşümü kontrol edilecek."Ekmek nimettir, israf haramdır" diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, uygulamaya vatandaşlardan destek istedi.

Ülkemizde her yıl milyonlarca ton bayat ekmeğin heba edildiğini, çöpe gittiğini söyleyen Başkan Kara, bu çalışma ile bayat ekmeklerin çöpe gitmesini engellemek istediklerini belirtti. Kara, “Bu konuda ne yazık ki ülkemiz genelinde büyük bir israf var. Kullanılmayan ekmekler çöpe giderek heba oluyor.

Ekmek nimettir, israf haramdır sloganı ile Osmaniye’de bazı bölgelerde pilot uygulama başlattık. Büyük sitelere bu kutulardan dağıtacağız. Burada biriken bayat ekmekleri 15 günde bir toplayacağız.

Burada ilk hedefimiz bu nimetin çöpe gitmesini önlemek. Pilot uygulama ile birlikte bayat ekmeklerin durumuna göre kullanım sahasını da belirleyeceğiz. Bu konuda Osmaniyeli hemşerilerimden destek bekliyorum" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 669
Bu Ay : 7815
Toplam : 7815

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom