Arapgir'de Kış Çetin Geçti

Malatya'nın Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, karla mücadele çalışmalarında çok zor durumda kaldıklarını belirterek, yine de tüm olumsuzluklara rağmen çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Arapgir'de Kış Çetin Geçti Malatya İlçe

Cömertoğlu yaptığı açıklamada, "Arapgir' in 280 kilometre uzunluğunda mahalle yollarını bütün olumsuzluklara rağmen özveriyle açık tutmaya çalışırken, sıkıntılarımızın aşılamaz hale geldiğini, göz yolunda düşen 25 ayrı noktadaki çığın sanki Arapgir Belediyesinin üstüne düştüğünü hissediyor olduk. Yaklaşık 50 gündür iş makinelerinin kontak kapatmadan 24 saat çalışmaları sonucunda belediyenin aylık İller Bankası payının 4 misli büyüklüğünde mazot borcu oluşmuş ve ödeme yapılamadığı için belediye akaryakıt alamaz duruma gelmiştir.

Buna ilaveten belediyenin önceki dönemdeki borçlarından dolayı uzlaşması sonucu gelen paylardaki düşme personel ücretlerini de ödeyemeyecek duruma getirmiştir. Bu şartlarda 42 köy, 38 mezra, 21 mahalleye ilaveten Divriği, Kemaliye, Ağın bölgelerinin de içine katılırsa büyük bir sahada hizmet beklentisi gecikmeli ve aksatılarak devam ettirilebilmektedir. İsteğimiz hükümetimizin ilgili birimlerinden müracaatlarımızın kabul edilip, acil afet fonundan en azından akaryakıt
borçlarımızın ödenmesidir" ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 206
Bu Ay : 7003
Toplam : 7003

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom