Somali'ye Şifa Eli Olacak

"Yeryüzü Doktorları" tarafından Somali'nin Mogadişu şehrinde inşa ettirilen Şifa Hastanesi'nin açılışı, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından yapıldı.

Somali'ye Şifa Eli Olacak Dünya

 THY'nin Mogadişu'ya düzenlediği ilk seferle Somali'ye giden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve beraberindeki heyet, Somali'nin çeşitli yerlerinde gerçekleştirdikleri birçok açılışın ardından Mogadişu'da Medical Park Hastanesi sponsorluğunda Yeryüzü Doktorları tarafından inşa ettirilen hastanenin açılış törenine katılarak, hastanede incelemelerde bulundu. 62 yataklı, günlük 500 poliklinik, 20 doğum ve 10 ameliyat gerçekleştirme kapasiteli olan Şifa Hastanesi'nin inşaatı için toplamda 2,5 milyon TL değerinde 10 konteynır inşaat malzemesinin Türkiye'den deniz ve hava yoluyla Somali'ye getirildiği öğrenildi.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, açılışını gerçekleştirdikleri hastanenin Somali'nin en büyük hastanesi olduğunu belirterek, "Türk insanımızın Somali'ye olan vicdan yükü duygularında ağır basıyor. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz bu açılış, Somalili kardeşlerimizin sağlıklarına kavuşması için büyük etken olacak ve Somalili kardeşlerimize umut olacaktır. Hastanenin açılışında emek harcayan tüm kuruluşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman ise, Şifa Hastanesi'nin öneminden bahsederek, "Bu hastanemiz Türk doktorlarımızın Somali'deki vicdan ve şifa eli olacaktır. Açılışı gerçekleştirebildiğimiz için çok mutluyuz" diye konuştu.

62 yatağı ile hizmet verecek olan hastanede 10 hekim, 10 hemşire, 4 ebe, 6 teknisyen ve 20 personel olmak üzere toplam 73 kişi çalışacak. Hastanenin iki ameliyathanesi, 3 masa kapasiteli doğumhanesi, biyokimya, hematoloji, mikrobiyoloji laboratuvarı, radyoloji departmanı, kadın ve erkek dahiliye ve cerrahi servisleri, enfeksiyon, çocuk ve yeni doğan servisi, Kadın Doğum, Çocuk, Dahiliye, Genel Cerrahi ve Aile Hekimliği polikliniği hizmet verecek. Bünyesinde Mobil Kliniği de bulunacak olan hastaneye hastalar ayrıca kamplarda tarama yapan STK'lar ve Mobil YYD ekipleri tarafından da taşınacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 137
Bu Ay : 3694
Toplam : 3694

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom