Malatya UMKE ve İNOSAR'dan Tatbikat

Van depremi ile adı sıkça kamuoyunda duyulan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile İNOSAR, İnönü Üniversitesi'nde deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Malatya UMKE ve İNOSAR'dan Tatbikat Malatya Haber

UMKE ile İnönü Üniversitesi Arama-Kurtarma Ekibi (İNOSAR) tarafından önce İnönü Üniversitesi Yerleşkesi içerisindeki, Kredi ve Yurtlar Kurumunun Kız Yurdunda 'Deprem Tahliye Tatbikatı' yapıldı.

Deprem tatbikatın da, senaryo gereği, Pütürge ilçesinde 5.7 şiddetindeki bir deprem oldu. Kız Yurdu'nda yıkıntı olduğu var sayılarak, öğrencilere yurttan tahliye edilip, enkaz altında yine kaldığı var sayılan öğrenciler İNOSAR, Malatya UMKE ekipleri ve İnönü Üniversitesi Dağcılık Topluluğu öğrencileri ile Malatya Dağcılık ve Doğa Sporları üyelerinin de olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarına verdiği destek senaryosu gerçekleştirildi.

İkinci ortak tatbikatta ise, yangın olayına yapılan müdahale tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatlarda, öğrencilere deprem anında ve sonrasında, yangın öncesi ve sonrasında yapılacak çalışmalar anlatılmaya çalışıldı. Malatya'daki kurtarma ekiplerinin bir birleri ile olan diyalog ve çalışma birlikteliği yapılan tatbikatla ortaya konuydu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 361
Bu Ay : 3805
Toplam : 3805

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom