Atık Pil Kampanyasına Destek

Atık Pil Toplama Kampanyası'na Tecde Şentepe İlköğretim Okulu'ndan destek geldi.

Atık Pil Kampanyasına Destek Malatya Haber

Malatya Merkez Tecde Mahallesi'nde esnaflık yapan Ali Yiğit işyerinde başlatmış olduğu Atık Pil Getirene Kitap Kampanyası'nı genişlettiğini söyledi.

Yiğit sözlerini şöyle sürdürdü: "İşyerimde başlatmış olduğum atık pil toplama kampanyasının yoğun ilgi görmesinin ardından bu kampanyanın okullarda başlatılması halinde daha etkili olacağı ve güzel sonuçlar alınacağını düşündüm. Kendime kardeş okul olarak seçtiğim Tecde Şentepe İlköğretim Okulu'na Çevre Müdürlüğü'nden aldığım atık pil toplama kutusu ile birlikte bir miktar kırtasiye alarak okulumuza gönderdim. Atık pil getiren öğrencilere defter, kalem, silgi hediye ettim.

10 gün içerisinde bin 500 adet atık pil toplandı. Bunun gibi kampanyaların il geneline yayılması durumunda eminim ki; doğaya atılan piller tamamen atık pil toplama kutularına dönecektir. Gerek özel gerekse kamu kuruluşlarına çağrım odur ki; her kurum kendine bir kardeş okul seçerek seçtiği kardeş okullarına kırtasiye yardımı yaparak atık pil toplama kampanyasına katkıda bulunabilirler.

Okul idarecileride kendilerine verilen bu kırtasiyeleri atık pil toplama kampanyalarında kullanırlar." 

Şentepe İlköğretim Okulu Müdürü Yaşar Yumrutepe, başlatmış oldukları atık pil toplama kampanyasına öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini, 15 gün içerisinde yaklaşık bin 500 adet atık pil toplandığını bildirdi.

Müdür Yardımcısı Hasan Bahşi ise, böyle bir kampanyanın okullarında başlatılmasından memnun olduklarını ifade edip, duyarlı esnafların bu konuda kendilerine yardımcı olmaları halinde daha büyük projeler üreteceklerini belirtti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 22
Bugün : 55
Bu Ay : 2539
Toplam : 2539

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom