Servet Aktaş İlköğretim Okulu Açıldı

İstanbul Ticaret Odası tarafından Malatya'nın Battalgazi ilçesi Alişar köyünde yapılan İstanbul Ticaret Odası Şehit Er Servet Aktaş İlköğretim Okulu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Servet Aktaş İlköğretim Okulu Açıldı Malatya İlçe

 İstanbul Ticaret Odası tarafından Malatya'nın Battalgazi ilçesi Alişar köyünde yapılan İstanbul Ticaret Odası Şehit Er Servet Aktaş İlköğretim Okulu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Okul açılışına Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, Battalgazi Kaymakamı Abdulmutalip Aksoy, İl Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Bulut ve Şehit Er Servet Aktaş'ın babası Ramazan Aktaş ile İTO üyeleri, belediye başkanları, okul yetkilileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, "Bu eğitim yuvası, Anadolu'nun dört bir yanından İstanbul gibi büyük bir metropolde ticaret ve faaliyetlerini sürdüren iş adamlarımızın Malatya'mıza gösterdiği teveccühün sonucu böyle bir tesisin vücuda getirilmesi ve bu okulun aynı zamanda canını ve kanını bu vatan uğruna feda eden bir şehit erimizin adını taşıyor olması büyük önem taşıyor" dedi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, okulun kendileri adına büyük anlam taşıdığına dikkat çekerek, "Hem bir şehidimizin adına yapılan bir okul hem de İstanbul Ticaret Odası'nın Anadolu'da bu okula yapması büyük bir anlam ifade ediyor. Ayrıca okul ihtiyacı olan bir yerde yapılması da ayrıca bir anlam ifade ediyor" ifadelerini kullandı.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş da,"Şehitlerimizin isimlerinin ölmemesi lazım. Ve işte bu okuldan yetişecek çocuklar, bu tabelayı gördükleri zaman; bu okulun isminin kimden geldiğini, vatanın ne demek olduğunu, bayrağın ne demek olduğunu, vatan uğruna can vermenin ne demek olduğunu bir defa daha öğrenecekler. İnşallah bu okulda Şehit Er Servet Aktaş gibi vatanını seven, onun için gerekirse canını veren, bu vatana ve millete faydalı evlatlar yetişecektir. İşte bu düşünceyle ve niyetle biz bu okulları yaptık" diye konuştu.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, İTO'dan bir okul söz daha aldıklarını kaydederek, "Gelecek bilgide. Bizimde bu anlamda eğitime katkıda bir yol olması doğrultusunda İTO'nun yapmış olduğu bu güzel eser için kendilerine yürekten teşekkür ediyoruz. Murat Başkanımın Malatya'ya her gelişinde bir hayır vardır. İnşallah burada ikinci bir okulunda sözünü aldık" ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Mehmet Bulut ise, "Geleceğimiz ve eğitim adına yapılan bu yatırımın çok güzel getirileri olacak. Bu çevredeki çocuklarımız daha nezih bir ortamda eğitim görecekler. Malatya'mızda bugüne kadar hayırseverlerin katkılarıyla 74 tane okul, 911 tane derslik yapmış bulunuyoruz" şeklinde konuştu.

Okul'da eğitim gören öğrencilerden Mustafa Karaaslan'da İstanbul Ticaret Odası'na teşekkür eden bir konuşma yaptı. Karaaslan, "Şüphesiz ki, bu okul bizim için büyük bir mutluluk demek. Bu güzel yuvayı bize sunan İstanbul Ticaret Odası'na sonsuz teşekkürler sunuyoruz" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş'a teşekkür plaketi sundu. Plaket sunumunun ardından okulun açılışı gerçekleştirildi. Sınıfların gezilmesi ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından okul açılış töreni sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 856
Bu Ay : 3340
Toplam : 3340

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom