Kadının Toplumdaki Yeri

Malatya'nın Darende ilçesinde "Farkındalık ve Toplumda Kadın Olmanın Yeri" konulu konferans düzenlendi.

Kadının Toplumdaki Yeri Malatya İlçe

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Malatya'nın Darende ilçesinde Kaymakamlık tarafından "Farkındalık ve Toplumda Kadın Olmanın Yeri" adlı bir konferansta konuşma yapan Kaymakam Mehmet Aktaş'ın eşi Selen Aktaş, kadınların kendilerini sürekli yenilemesi gerektiğini söyledi.

Aktaş, kadınların toplumdaki sorunların çözümünde rol alan, çalışmalarıyla söz sahibi olan, etkinlik ve ağırlığı ile kendini hissettiren duyarlı bir insan ve model olması gerektiğinin altını çizdi. İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Emine Durmuş da toplumda kadının önemli bir yerde olduğunu belirtti.

Gelecekte daha duyarlı ve daha farkında bir nesil yetiştirebilmenin kadının eğitimi ve sosyal yaşamda üstleneceği aktif rollerden geçeceğini vurgulayan Emine Durmuş, "İster ev hanımı, isterse bir mesleği icra eden kadın olsun herkes sürekli kendini geliştirmek zorundadır. Araştıran, öğrenen ve öğreten kadın olmak durumundasınız. Aksi halde ne eşiniz, ne çocuklarınız ne de akraba ve arkadaşlarınız onlardan beklediğiniz ilgi ve sevgiyi göstermeyeceklerdir. Aileniz ve toplumun kendisini yetiştirmiş, sorun çıkaran değil, sorunları çözen kadınlara ihtiyacı var" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 176
Bu Ay : 1744
Toplam : 1744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom