Malatya'da Yeni Alt Merkezler Geliyor

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’da görev yapan kamu kurumlarının müdürleriyle istişare ve koordinasyon toplantısı yaptı.

Malatya'da Yeni Alt Merkezler Geliyor Malatya Ekonomi

 Malatya’da görev yapan kurum müdürleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, istişare ve koordinasyonun önemine vurgu yaparak, önerilere açık olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’da görev yapan kamu kurumlarının müdürleriyle istişare ve koordinasyon toplantısı yaptı.

Malatya Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve çok sayıda kurum müdürünün katıldığı toplantıya belediye başkan yardımcıları ile bazı belediye müdürleri de katıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, istişare mahiyetinde kurum müdürleriyle bir toplantı düzenlediklerini belirterek, “Bu toplantı ile amacımız; Malatya’ya hizmet eden kurumlar arasında birlikte çalışmayı gerektiren konularda, koordinasyonu daha iyi hale getirmektir” dedi.

Başkan Çakır: Şehirle ilgili önerilerinizi her zaman iletmenizi arzu ediyoruz …

Kurum yetkililerinin belediyenin ne tür bir çalışma içerisinde olduğunu, hangi projeleri hayata geçirdiğini, neleri planladığını bilmesini arzu ettiklerini kaydeden Başkan Çakır, “Sizlerin de bizlerin de temel amacı Malatya’da yaşayan insanlarımıza en güzel hizmeti sunabilmektir” dedi.

Başkan Çakır, belediye olarak kısa, orta ve uzun vadeli plan, projelerle hizmet etmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Yapmış olduğumuz çalışmaları sizlerle paylaşarak; şehirle ilgili önerilerinizi her zaman iletmenizi arzu ediyoruz. Önerilere açık olduğumuzu bu vesileyle belirtmek istiyorum” dedi.

Slayt gösterisi eşliğinde yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Çakır, “Değişim ve yenileme çalışmaları kapsamında 50 cadde ve sokakta kaldırım ve yol düzenleme çalışması yaptık. 30 cadde ve sokakta ise çalışmalar devam ediyor. Çalışmalarla cadde ve sokaklar ışıl ışıl görünüme kavuşuyor. Bu yıl kışın sert geçmesi dolayısıyla devam eden çalışmaları tamamlayamadık. Mevsim şartlarının elverişli hale gelmesiyle bu çalışmalarımızı da hızla tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Yeni alt merkezler geliyor…

Başkan Çakır, Malatya’da yeni alt merkezler oluşturmak için çalıştıklarını ifade ederek, “Fahri Kayahan bölgesini bir yeni alt merkez haline getirmek için çaba harcıyoruz. Bunun için de sözkonusu bölgedeki inşaatların yapımını beklemeden öncelikle yolları açtık. 30-35 metre genişliğinde 3 yol ve yine buna dikey olan 2 yol açıldı. Yollar açıldıktan sonra inanılmaz bir yapılaşma gerçekleşti. İçme suyu, kanalizasyon şebekeleri tamamlandı. Drenaj sistemlerini de bu yıl yapacağız. Karakavak-Tecde bölgesi de alt merkez haline geliyor” şeklinde konuştu.

Çevre yolunda çalışmaların devam ettiğini de belirten Başkan Çakır, “Alt geçidin üstü kapatılıyor. Doğu girişinde başlatılan çalışmaları biz tamamladık. Batı girişindeki projemiz hazır. Mevsim koşullarının elverişle hale gelmesiyle çalışmalar başlayacak. Yeni Çevre yolu yapılıp, burası şehir içinde kaldıktan sonra da bu yolda hafif raylı sistemi planlıyoruz. Bunun da ön proje çalışmalarını yapıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında mevcut çevre yolu Malatya’nın prestij yolu olacak” dedi.

 

Projeler…

Başkan Çakır, ayrıca 2012 ve sonrasında yapmayı planladıkları projeler ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Başkan Çakır, bazıları kesin, bazılarının ise üzerinde çalıştıkları; Nikah Sarayı, Bakırcılar Çarşısı, Spor ve Yaşam Merkezi, Sanat Galerisi, Sanat ve Kültür Sokağı, Mısır Çarşısı, Şire Pazarı, İpek Yolu Pazar Yeri, Niyazi Mısri Pazar Yeri, Eski Belediye Meydanı, Kültür Park, Emeksiz Alt Geçidi Havuzlu Kavşak, Horata Vadisi gibi projeler hakkında kısa bilgiler verdi.

Başkan Çakır’a teşekkür…

Toplantıda söz alan kurum müdürleri de yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ederek, çeşitli konularda görüşlerini ifade ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 615
Bu Ay : 3099
Toplam : 3099

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom