Aleviler Miting Düzenledi

Adıyaman'da bir araya gelen Alevi dernekleri, evlerin kapısına işaret konulan Karapınar Mahallesi'nde miting düzenledi.

Aleviler Miting Düzenledi Türkiye-Dünya

Adıyaman'da geçtiğimiz günlerde kapılarına işaret vurulan 4'ü Sünni, 22'si Alevi olan 26 ailenin kapısına konulan işaret nedeniyle miting düzenlendi.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel, Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Hüseyin Güzelgül, Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, CHP Milletvekili Salih Fırat'ın da katıldığı mitinge bazı illerden de katılım oldu. Konuşmacılar Aleviler üzerine oyun oynandığını savundu. Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel, gerçek demokrasi gelene kadar Alevi Kızılbaş mücadelesinin devam edeceğini belirterek, işaretlemeleri yapan çocuklar ve yaptıranların bulunmasını istedi.

Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Hüseyin Güzelgül, Alevilerin korkutulmaya çalışıldığını vurgulayarak, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in işaretlemeleri çocukların yaptığı yönündeki açıklamalarına, "Biz bu çocukları da tanıyoruz. Bunlar Hrant'ın katilleridir" dedi.

Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, bugüne kadar Sünni ve Alevler arasında sorun yaşanmadığını söyledi. Geçmez, "Burada Alevi Sünni kardeşliği var. Burada Alevi ve Sünniler var. Bu görülen şu kalabalık kapıyı işaretleyenlerin oyununu bozmuştur. Bugüne kadar bu kışkırtmalara gelmedik" dedi.

CHP Milletvekili Salih Fırat ise, bu konunun Meclis'te takibini sürdürdüklerini belirterek, Adıyaman'ın huzurunu bozdurmayacaklarını aktardı

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 386
Bu Ay : 3943
Toplam : 3943

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom