Elbistan-Malatya Yoluna ÇED Raporu

Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Darıca Köyüne kadar uzanan yaklaşık 45 kilometrelik yolun düzenlenerek yeniden yapılması amacıyla başlatılan çalışmalar çerçevesinde, ÇED toplantısı yapıldı.

Elbistan-Malatya Yoluna ÇED Raporu Bölge

Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Darıca Köyüne kadar uzanan yaklaşık 45 kilometrelik yolun düzenlenerek yeniden yapılması amacıyla başlatılan çalışmalar çerçevesinde, ÇED toplantısı yapıldı.

Elbistan ile Malatya arasında ulaşımı sağlayan ve Malatya'nın Akçadağ ilçesine bağlı Darıca Köyüne kadar uzanan yaklaşık 45 kilometrelik yolun düzenlenerek yeniden yapılması amacıyla başlatılan çalışmalar çerçevesinde, Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı yapıldı.

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, yolun yeni baştan yapımı sırasında ortaya çıkacak olan çevresel etkiler hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.
Elbistan-Darıca Karayolunun inşaat yapımı kapsamında ortaya çıkacak çevresel etkileri en aza indirmek ve bu konuda yöre halkının öneri ve eleştirisini almak amacıyla Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından toplantı düzenlendi.

Elbistan ile 8. Bölge Hududu sınırları arasında kalan Elbistan-Darıca Karayolu'nun, Çevresel Etki Değerlerinin (ÇED) ele alındığı toplantıya konuşmacı olarak katılan ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdürü Yakup Kozak ile Ziraat Yüksek Mühendisi Ayşe Şerefoğlu, bilgiler aktardılar.
Konuşmaların ardından ÇED raporunu hazırlayan firmadan Çevre Mühendisi Murat Karababa, katılımcılara sinevizyon eşliğinde yol yapımındaki çevresel etkileri anlattı.

Karababa, sinevizyon eşliğinde yaptığı sunumda hazırlanan projenin tanıtımını yaparak, yapılması planlanan yolun toplamda 46 kilometre olduğunu, bu yolun 42 kilometrelik kısmının ise Elbistan sınırları içerinde yer aldığını söyledi.

Yol yapımı sırasında katı atıklardan sıvı atıklara kadar tüm atıkların belirli bir plan çerçevesinde çevreye zarar vermeden yok edileceğini belirten Karababa, daha sonra katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Elbistanın Sesi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 306
Bu Ay : 4104
Toplam : 4104

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom