21 Mart'ta İspanyaya Gidecek

Türkiye Şampiyonu olan Malatya Belediyesi Esenlik Spor Kulübü sporcusu Serhat Korkutan, İspanya'da gerçekleştirilecek olan uluslar arası tekvando şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor.

21 Mart'ta İspanyaya Gidecek Malatya Spor

Antalya'da gerçekleştirilen milli takım kampında çalışmalarını iddialı bir şekilde sürdüren Korkutan, 21 Mart'ta çalışmalarını tamamlayarak, 24-25 Mart tarihlerinde İspanya'nın Alicante şehrinde gerçekleştirilecek olan şampiyonaya katılmak üzere İspanya'ya gidecek. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Malatya Belediyesi Esenlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Yıldırım, Malatya Belediyesi Esenlik Spor Kulübü'nün 2 yıldır hızlı bir çalışma içerisine girdiğini kaydederek, " Malatya Belediyesi Esenlik Spor Kulübü, Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve Kulüp Başkanımız Sayın Orhan Barman'ın büyük destek ve gayretleriyle hızlı bir çalışma içerisine girdi. Bütün branşlarda 2 yıldır güzel bir çalışma var. 10 branşta çalışmalar devam ediyor.

Tekvando'da son 2-3 yıldır doğru dürüst bir başarı elde edilemiyordu. Malatya'daki tekvando duayenleri ve antrenörleri büyük özverilerle çalışıyordu ama bir şansızlık vardı. Tekvandocumuz Serhat Korkutan'ın antrenörü Vahap Genç, Malatya Belediyesi Esenlik Spor Kulübü'ne kazandırdı. Serhat Korkutan, Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası milli takım elemelerinde derece yaptı.

Kendi gibi sporcuları yenip, milli takımda şampiyon oldu. Netice olarak ta, İspanya'da gerçekleştirilecek olan uluslar arası tekvando şampiyonada yer almaya hak kazandı. Sporcumuz şuanda milli takımda hazırlıklarını sürdürüyor. 21 Mart'a kadar çalışmalarını burada yapacak ve buradan da İspanya'ya geçecek. Bu Malatya için büyük bir başarı. İnanıyorum ki, tekvandodaki bu şansızlık, özverili çalışmalarla kırılacak" dedi.

Yıldırım, milli takım seçmelerine birçok sporcu gönderdiklerine işaret ederek, "Malatya Belediyesi Esenlik Spor Kulübü, milli takım seçmelerine birçok sporcu gönderdi. Sporcularımız iyi dereceler elde ettiler.

Ben ummalı çalışmalarla Malatya'ya Avrupa ve Dünya Şampiyonu sporcular yetiştireceğiz" ifadelerini kullandı. Malatya Belediyesi Esenlik Spor Kulübü Tekvando Antrenörü Vahap Genç ise, yoğun bir çalışma temposu yakaladıklarını kaydederek, "Gençlerde alt yapımız çok sağlam. Hedefimiz, dünya ve Avrupa'da Malatya'yı ve ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirmek" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom