Malatya Gündemini Değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Malatya Gündemini Değerlendirdi Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti'nde CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, gazeteci Vahap Güner ve partililerin katılımıyla bir açıklamada bulunan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kürecik'te eylem yapacaklarını kaydetti.

Milletvekili Ağbaba, Kürecik'e gelen Amerikan askerleriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Maalesef zaman bizi haklı çıkardı. Bizi cazgırlıkla, bizi üst düzeyde bunu manipüle etmeye çalıştığımızı iddia edenlerin yalanları birer birere ortaya çıkıyor. Bir ülke düşünün ki, TBMM kararı olmadan askerler kendi topraklarına yerleştiriliyor. Bir ülke düşünün ki, aylar sonra ülkesine Amerikan askerlerinin geldiğini kendi hükümet yetkililerinden değil, kendi askeri yetkililerinden değil, yurt dışında Amerikalı bir
generalin açıklamasıyla ülkesine asker geldiğini öğreniyor. Şimdi milli irade, bağımsızlık gibi kavramların Türkiye'de ne kadar anlamsızlaştığını bir kez daha görüyoruz. Demokrasi olan bir başka ülkede böyle bir şey olsa hükümet istifa eder" görüşünü savundu.

Hükümet hakkında suç duyurusunda bulunacağını kaydeden Ağbaba, "Füze Kalkanıyla ilgili CHP olarak, ben Malatya milletvekili olarak üzerime düşen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Bütün eylemlerde hem Kürecik halkına destek vermeye çalışıyorum hem de kendimiz bir şeyler yapmaya çalıştık. Bunu defalarca meclis gündemine getirdim. Maalesef meclis gündeminde her şey konuşulurken, füze kalkanıyla ilgili, İsrail kalkanıyla ilgili gündem oluşturulmadı. Hükümet ciddi bir suç işliyor. Hükümet hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Hükümet suç işliyor. Yüce divanlık bir suç işliyor. Anayasaya aykırı davranıyor. TBMM'yi hiçe sayarak, ülkemize yabancı askerleri sokuyor. Türkiye bir anlamda yabancı askerler tarafından işgal ediliyor" iddiasında bulundu.

Milletvekili Ağbaba, 10 Mart'ta Kürecik'te üssün bulunduğu alanda bir eylem yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Elazığ Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nü de eleştiren Milletvekili Ağbaba, "Malatya'ya geldiğim gün okullar tatildi. Kar nedeniyle okullar tatil edilmişti. Herhalde Malatya'da karlı bir hava olduğunu, arabaların zor gideceğini düşündüm. Geldiğimde Malatya'da günlük, güneşlik bir hava gördüm. Malatya merkezde ikinci kez okullar tatil edildi. Herhalde Elazığ'daki Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüz görevini iyi yapıyor. Malatyalılara bu anlamda gerçek bilgi veriyor. Bundan sonra meteoroloji ne söylüyorsa, Malatyalıların tersini yapmasını tavsiye ediyorum. Çünkü önümüzdeki dönem kayısıyla ilgili don olabilecek bir döneme gireceğiz. Malatyalı üreticilerin meteorolojiyi çok ciddiye almamalarını öneriyorum. Maalesef Malatya'yı takip edemiyorlar" görüşünü öne sürdü.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise, 10 Mart'ta CHP olarak 10 milletvekilinin katılımıyla Malatya'da geniş çaplı bir takım etkinlikler yapacaklarını ifade ederek, "10 Mart Cumartesi günü Malatya'da Grup Başkan Vekilimiz Emine Ülker Tarhan Başkanlığı'nda 10 kadın milletvekilimizle birlikte etkinliklerimiz olacak. 10 milletvekilimiz ve Malatya milletvekilimizle birlikte sabah saatlerinde Kürecik'te füze üssüyle ilgili bir değerlendirme yapacağız. Daha sonra saat 12.00'da Kongre ve Kültür Merkezi'nde bir panelimiz olacak. Panelimizden sonrada Şeker Fabrikası'nda kalabalık bir grupla eylem yapacağız" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 955
Bu Ay : 1578
Toplam : 1578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom