Kürecik'teki Radar Sistemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya'nın Akçadağ ilçesi Kürecik köyüne kurulan füze radar sistemi hakkında gerekli bilgilendirmenin yapılmadığını savundu.

Kürecik'teki Radar Sistemi Malatya Haber

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Akçadağ Kürecik bölgesinde kurulan İsrail füze kalkanı için, bu füze kalkanının Malatya'ya veya Türkiye'nin herhangi bir yerine kurulmaması, olası bir İran saldırısı durumunda ülkemizin ya da ilimizin hedef olmaması için Malatya CHP İl Örgütü olarak bütün aşamalarda mücadele ettik.

Tüm bu çalışmaları Malatya adına Malatyalılar adına gerçekleştirdik. Çünkü kurulan füze kalkanının İsrail'den başka kimseye faydası yok. Bu ilin kurulduğu bölgenin insanına, çiftçisine, köylüsüne, kayısı üreticisine bir faydası yok.Tabii bütün Malatya'daki girişimlere rağmen herhangi bir açıklama yapılmadan hummalı bir çalışma aylardır yürütülüyordu ve sonuçta bir süre önce İsrail'le bir bilgi paylaşımı yapıldı.

Bir tatbikat gerçekleştirildi ve hepimiz artık füze kalkanının kurulmuş olduğundan ve İsrail için kurulmuş olduğundan emin olduk. Bir süre önce de yine Malatya'daki ve Türkiye'deki yetkililer değil de bir ABD yetkilisi ABD Avrupa Ordusu ve 7. Ordu Komutanı Korgeneral Mark Hertling bir açıklama yaptı ve Kürecik Radar Üssüne ABD askerinin geldiğini açıkladı. Biz yabancı askerlerin ülkemize yerleştirilebilmesi için TBMM kararının gerektiğine inanıyoruz.

Fakat TBMM'de bir karar alınmadan ABD askerleri ülkemize yerleşti ve bizler bunu ABD yetkililerinden duyuyoruz. Malatya halkı şunu beklemektedir. Topraklarımıza kaç asker yerleştirilmiştir. Bundan sonra daha ne kadar asker ya da sivil yabancı yerleşecektir. Bunu bilmek Malatyalıların da Küreciklilerin de hakkıdır" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 320
Bu Ay : 5514
Toplam : 5514

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom