Kent Kültürü Seminerleri Devam Ediyor

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği'nin 2012 yılı boyunca yürüteceği Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci seminerleri kapsamında Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım bir konferans verdi.

Kent Kültürü Seminerleri Devam Ediyor Malatya Haber

Malatya Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ndeki programa okul müdürü Ömer Gül, okul idarecileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Seminerin açılışında konuşan okul müdürü Ömer Gül "Kent hayatıyla kent yaşamıyla ilgili olarak gerçekleştirilecek seminerlerden birini sunmak üzere okulumuza gelen tüm Kent Konseyi yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.

Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci seminerini sunan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım yaptığı konuşmasında kentli olmanın sadece kentte yaşamak manasına gelmediğinin altını çizerek, bunun için bilinç gerektiğini, fedakarlık gerektiğini, çaba gerektiğini belirterek herkesin bu anlamda ne kadar kentli olduğunu irdelemesi gerektiğini söyledi.

İstanbul'u feth eden Fatih Sultan Mehmet'in sokakların temiz tutulması ile ilgili yasa çıkardığını, yere tüküren vatandaşların tükürdükleri yerin üzerine kireç dökmek üzere görevliler tahsis ettiğini vurgulayan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırm, böyle bir medeniyetin varisi olan toplumumuzun aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini söyledi.

Yıldırım, "Bireysel olarak ben sokağa tükürsem bir şey olmaz, ben ağacın dalını kırsam bir şey olmaz gibi düşüncelere sahip olursak bu mantıkla hareket edersek içinde yaşadığımız kenti yaşanılamaz hale getiririz" dedi. Yıldırım, belediyeler şehrin sokaklarını, kaldırımlarını, altyapısını şehrin insanının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yaparken şehirde yaşayan insanların da o altyapıyı koruması muhafaza etmesi gerekiyor diyerek herkesin bireysel olarak temizliğine, giyimine kuşamına ve evinin
temizliğine dikkat ettiğini fakat şehre baktıklarında bu duyarlılığı göremediklerini söyledi.

Yıldırım, Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci ile ilgili en duyarlı olacak kesimin gençler olduğuna inandıklarını söyleyerek 10-20 yıl sonra kendilerine gençlerin saygılı davranmadıklarında, yüksek müzik dinleyen kimselerden rahatsızlık duyduklarında bugün ne demek istediklerini anlayacaklarını belirtti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 52
Bu Ay : 2536
Toplam : 2536

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom