Her Hastalık Bir Hikayedir

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi tarafından açılan "Her Hastalık Bir Hikayedir" konulu hikaye yarışması sonuçları açıklandı.

Her Hastalık Bir Hikayedir Malatya Haber

İÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Tıp Fakültesi'nde, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Selim Doğanay, öğretim üyeleri Prof.Dr. Cengiz Yakıncı ve Prof. Dr. Hasan Kavruk'la birlikte basın açıklaması yaptı. Dekan Kızılay, yarışmaya 346 hikaye ile katılım olduğunu belirtip, yarışmaya 11 ile 77 yaş arasındaki kişilerin katıldığını vurguladı.

Kızalay, ilk 3 dereceyi şöyle açıkladı:

"1- "Bir garip X Masalı" hikayesi ile Malatya'dan öğretmen Kevser Akın, 2-"Guduruk" isimli hikayesiyle İzmir'den Doktor Ali Ilgın Olut, 3- "Tenim Kar'ı Üşütür" hikayesiyle Elazığ'dan Öğretmen Serap Aslan." Yarışmada dereceye giren birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin ve üçüncüyea ise bin TL ödül verilecek. İÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay, "Tıp alanında öğrenilmesi gereken yoğun bir bilgi vardır. Bu bilgilerin kalıcılığını nasıl sağlarız? Öğrenilen bilginin yarısının ilk bir saat içinde, yüzde 80'nin de gün sonunda unutulduğunu bilmekteyiz.

şte kalıcı bir öğrenimi sağlamak amacıyla yıllardır değişik alanlarda kullanılan, duygu ve yaşantıyı anlatan hikayenin gücünü kullanmak istedik. Bu sayede öğrenimin keyifli olması ve toplumsal değerlerin öğrenilmesini de hedefledik. İşte bu gayeyle yola çıkıp İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak 'Her Hastalık Bir Hikayedir' yarışması düzenledik. Yarışmaya her meslekten ve her yaştan kişiler katılabildi. Hikayelerin geldiği yerler incelendiğinde yurdun dört bir yanından hikayeler gönderilmektedir.

Örneğin, en doğudaki Iğdır, en güneydeki Anamur, batıdan Keşan'dan hikaye gönderilmiştir. Katılımcılar arasında hem profesörler hem öğrenciler vardır. Kısacası bu yarışma toplumla tıp fakültesi arasında sıcak bir kucaklaşma sağlamıştır. Toplumda yarışmaya duyulan ilgi bizleri daha da motive etmektedir" dedi. Kızılay, 14 Mart 2012 tarihinde ödül töreni düzenleneceğini ifade edip, birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL ödül verileceğini
kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 325
Bu Ay : 6409
Toplam : 6409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom