Füze Kalkanı Üssü'ne NATO Bayrağı Asıldı

Malatya'nın Kürecik köyünde faaliyete geçen Füze Kalkanı Radar Sistemi'nin bulunduğu askeri üsse, ABD'li askerlerin de göreve başlamasıyla birlikte NATO bayrağı asıldı.

Füze Kalkanı Üssü'ne NATO Bayrağı Asıldı Malatya Haber

Kürecik köyündeki yaklaşık 2 bin rakımlı dağın uç noktasında kurulu bulunan Füze Kalkanı Radar Savunma Üssü'nde ABD'li askerlerin göreve başladığını bölgedeki vatandaşlar da doğrulayarak, ABD'li askerlerin Türk askerlerinin sağladığı sıkı güvenlik önlemleri altında üsse giriş çıkış yaptığını söyledi.

Çetin kış şartlarının yaşandığı bölgede Füze Kalkanı Radar Sistemi'nin bulunduğu askeri üsse ABD'li askerlerin de gelmesiyle birlikte NATO bayrağının asıldığı görüldü. ABD'li askerlerin üsse, sivil araçlarla giriş çıkış yaptıkları belirtildi. Sistemin tamamen faaliyete geçtiği ve bölgedeki güvenlik önlemlerinin ise sıklaştırıldığı belirtildi. NATO füze savunma sistemi kapsamındaki Radar Tesisinin Komutanlığının Türk Subayı tarafından çevre güvenliğinin ise yine 7. Ana Jet Üssü'ne bağlı birliklerce sağlandığı öğrenildi.

Kürecik Füze Kalkanı Protesto grubu tarafından kurulan çadırda ise protestolar 128. gününe girdi. Platform adına açıklama yapan Kenan Cebe, 128. güne girdiklerini ve ABD'li askerlerin geciş ve gelişlerinde güvenliğin sıkı şekilde sağlandığını belirterek, çadırın önünde de önlem alındığını belirtti. Cebe, ABD'li askerlerin kendilerine selam vermesi halinde ise almayacaklarını ve tamamen bu sisteme karşı olduklarını ifade etti.

Öte yandan Kürecik köyündeki vatandaşlar ise, Füze Kalkanı Radar Savunma Sistemi'ne tamamen karşı olduklarını ve herhangi bir savaş çıkması durumunda kendilerinin hedefte olduklarını belirtti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 534
Bu Ay : 534
Toplam : 534

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom