Tarım Fuarı İstişare Toplantısı

Malatya'da 5-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Mişmiş Park Fuar Alanı'nda düzenlenecek olan 6. Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'na yurt dışından da katılımın olacağı bildirildi.

Tarım Fuarı İstişare Toplantısı Malatya Haber

Malatya'da yayın yapan gazete ve televizyonların genel müdürleri, genel yayın yönetmenleri ile haber müdürlerinin katıldığı Öğretmenevi'ndeki Basın İstişare Toplantısı'nda konuşan Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. olarak organize ettikleri Tarım Fuarı hakkında bilgiler verdi. Nalçacı, "Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. olarak, Tarım Fuarı'nın gerek Malatyamız, gerekse bölgemiz açısından çok önemli olduğunun farkındayız.

Bölgemizin geçim kaynağının önemli bir kısmının tarım ve hayvancılık olduğu ve bu anlamda teknolojinin çok daha fazla etkin ve verimli bir şekilde kullanılması gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Bu yıl 6.'sı düzenlenecek olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın bölgemizdeki 29 ilin tamamında, TSO'lar, Ziraat Odası Başkanlıkları, Tarım İl Müdürlükleri, Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat Mühendisleri Odaları ziyaret edilerek bu illerdeki sanayici ve iş adamlarıyla da görüşme yapılmış ve onların fuara katılımlarıyla alakalı gerekli adımlar atılmıştır. 6. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın uluslararası platforma taşınması için bölgedeki 29 ilin yanı sıra yurtdışı katılımın da sağlanması amacıyla; Hollanda, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Mısır, İran, Ürdün, Gürcistan Başkonsolosluklarıyla ve Ticari Ataşelikleriyle görüşmeler yapılmıştır.

Bu ülkelerden katılımcı firma, ziyaretçi ve ülkelerin devlet erkanını getirmek için yapmış
olduğumuz çalışmalardan olumlu sonuçlar almış olup konuyla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 752
Bu Ay : 2334
Toplam : 2334

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom