İstişare Toplantıları Başladı

5-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Mişmiş Park Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan 6. Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı kapsamında “Basın İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

İstişare Toplantıları Başladı Malatya Haber

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 5-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Mişmiş Park Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan 6. Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı kapsamında her yıl fuar öncesi gerçekleştirilen istişare toplantılarının ilk ayağı olan “Basın İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

Malatya’da yayın yapan gazete ve televizyonların genel müdürleri, genel yayın yönetmenleri ile haber müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, tanıtımda basının önemine değinerek, Tarım Fuarı hakkında bilgiler verdi.

Nalçacı, “Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. olarak, Tarım Fuarı’nın gerek Malatyamız, gerekse bölgemiz açısından çok önemli olduğunun farkındayız. Bölgemizin geçim kaynağının önemli bir kısmının tarım ve hayvancılık olduğu ve bu anlamda teknolojinin çok daha fazla etkin ve verimli bir şekilde kullanılması gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın bölgemizdeki 29 ilin tamamında, TSO’lar, Ziraat Odası Başkanlıkları, Tarım İl Müdürlükleri, Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat Mühendisleri Odaları ziyaret edilerek bu illerdeki sanayici ve iş adamlarıyla da görüşme yapılmış ve onların fuara katılımlarıyla alakalı gerekli adımlar atılmıştır.

6. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın uluslararası platforma taşınması için bölgedeki 29 ilin yanı sıra Yurtdışı katılımın da sağlanması amacıyla; Hollanda, Belçika, Bosna–Hersek, Bulgaristan, Mısır, İran, Ürdün, Gürcistan Başkonsolosluklarıyla ve Ticari Ataşelikleriyle görüşmeler yapılmıştır. Bu ülkelerden katılımcı firma, ziyaretçi ve ülkelerin devlet erkânını getirmek için yapmış olduğumuz çalışmalardan olumlu sonuçlar almış olup konuyla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

TOPLANTIYA KATILAN BASIN MENSUPLARI

Malatya Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı ve Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kemal Deniz, İnternet Habercileri Derneği Başkanı ve Malatyagüncel Medya Gurubu Başkanı Murat Çelik, Doğu ve Güneydoğu Radyo ve Televizyoncular Derneği Başkanı ve Kent Gazetesi İmtiyaz Sahibi Umut Bozkurtoğlu, Malatya Radyocular Derneği Başkanı ve Dost FM Genel Yayın Yönetmeni Sinan Cavlak, Vuslat TV Genel Müdürü Birol Cengiz, Türkiyem TV Genel Yayın Yönetmeni Cumali Duman, Vuslat TV Haber Müdürü Murat Çolak, Güneş TV Haber Müdürü Zeki Köseoğlu, Güneş TV Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü İlhan Keskin, Türkiyem TV Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Çetin Çekin, Hamle Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Vahap Güner, Yeni Malatya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kayhan İnceoğlu, Yeni Malatya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemal Güntürk, Nethaber Gazetesi Reklam ve Hakla İlişkiler Müdürü Bayram Taştan, Yorum Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yaşar Karaaslan, Sonsöz Gazetesi Muhabiri Ahmet Çiçek, Türkiyem TV Kameramanı Metin Desteci, Taraftar Dergisi Sorumlusu Murat İpekten, Kent Gazetesi Muhabiri Faruk Yaman, Karar Gazetesi Muhabiri Tuncay Serçe, Yenigün Gazetesi Muhabiri Servet Alçınkaya, Sonhaber Muhabiri Sezai Erhan, Sürmanşet Gazetesi Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Erol Gül.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 834
Bu Ay : 7631
Toplam : 7631

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom