Malatya'da 34 Asansör Kapatıldı

Malatya merkezde 662 adet asansörün kontrol edildiği ve bunlardan uygun nitelikte olmayan 34 adet asansörün kapatıldığı bildirildi.

Malatya'da 34 Asansör Kapatıldı Malatya Haber

Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Malatya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 1 Nisan 2009 tarihinden bugüne kadar geçen yaklaşık 3 yıl içerisinde yapılan başvurular doğrultusunda muhtelif semtlerde bulunan parseller için toplam bin 813 adet imar durumu tanzim edildiği, buna bağlı olarak bin 862 yapı ruhsatı düzenlendiği bildirildi.

Yapılan açıklamada son 3 yıl içerisinde bin 531 adet mimari proje kontrolü ile 4 bin 415 adet statik, mekanik, kat irtifak projeleri ve tadilat projelerinin kontrolünün yapıldığı, 5 bin 422 adet yapı kullanma izin belgesi düzenlenerek, 6 bin 410 adet mesken ile bin 531 adet iş yerine yapı kullanma ruhsatı verildiği belirtildi.

Açıklamada, Malatya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Servisi tarafından da 2009-2011 yılları arasında 815 adet ruhsatsız inşaat ile izinsiz başlayan basit tadilatların durdurulduğu, bunlardan 21'inin yıkıldığı, 34'ünün ise ruhsatlandırıldığı bildirildi.

Ayrıca belediye encümeni tarafından 143 adet yapı hakkında da maili inhidam (çökme veya yıkılma tehlikesi bulunan yapı) kararı alındığı, bu yapılardan 127 adetinin yıkıldığı, 16 adet yapının yıkım sürecinin de devam ettiği bildirildi.

Harita servisi tarafından da Malatya'nın muhtelif bölgelerinde toplam 38 adet şuyulandırma işlemi yapıldığı, bunlardan 28 şuyulandırma işleminin tescil işlemlerinin tamamlandığı, 10 bölgenin tescil işleminin ise devam ettiği ifade edildi.

Yapılan şuyulandırma işlemleri ile birlikte Güney ve Kuzey Kuşak yollarının Aşağıbağlar, Babuktu, Çarmuzu ve Kaynarca Mahallelerindeki bölümlerine isabet eden kısımlarının mülkiyeti kamulaştırma yapılmadan terkini yapılarak, kuşak yollarının inşası hususunda önemli adımlar atıldı.

Öte yandan Malatya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından ilk defa asansörlerin, bakım, denetim ve kontrollerinin yapıldığı, Malatya merkezde 662 adet asansörün kontrol edildiği ve bunlardan uygun nitelikte olmayan 34 adet asansörün kapatıldığı bildirildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 284
Bu Ay : 4685
Toplam : 4685

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom