İnderesi Tabiat Parkı Oluyor

Malatya'da askeri tesislerin bulunduğu İnderesi Vadisi'nin Tabiat Parkı olarak kullanılması için girişimlerde bulunulduğu bildirildi.

İnderesi Tabiat Parkı Oluyor Malatya Haber

Edinilen bilgiye göre, Çöşnük Mahallesinde Jandarma Merkez Komutanlığı olarak kullanılan ve bazı askeri tesislerinin de bulunduğu İnderesi Vadisi'nin Tabiat Parkı olarak tescil edilmesi için Milli Savunma Bakanlığı'ndan talep edildiği kaydedildi.

2. Ordu Komutanlığı sorumluluk alanı içerisinde bulunan 3 adet parsel, yaklaşık 96 hektar alan ve içerisinde yer alan binaların şuanda askeri alan olarak kullanılmadığı belirtildi.

Kışla içerisinde yaklaşık 6 hektarlık alanın yapılacak ek projelerle desteklenerek Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü'ne idari bina olarak, kalan 90 hektarlık alanın ise sahip olduğu tabii ve estetik manzara bütünlüğü, ağaçlandırma sahasını içine alan geniş vadisi ile rekreasyonel kullanım amacıyla Tabiat Parkı olarak kullanılmaya uygun olacağı tespit edildiği aktarıldı.

Yapılan taleple ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı'nın vereceği kararın beklendiği belirtildi. Bu arada, İnderesi'nde çok sayıda mağara da bulunuyor. Söz konusu yerin askeri alan olması
nedeniyle uzun süreden beri sivillerin girişine izin verilmiyor.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 753
Bu Ay : 7550
Toplam : 7550

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom