Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Aktarlar, canlı ve parlak saçlar için bazı önerilerde bulundu.

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Malatya Yaşam-Sağlık

Kuru ve yıpranmış saçlarına canlılık katmak isteyenlere aktarlar önerilerde bulundu. Yetkin Şifalı Bitkiler ve Baharat Dünyası işletmecisi Ercan Yetkin, saçlarının yıpranmış ve mat görüntüsünden şikayet eden vatandaşlara şunları söyledi:"Diri ve mükemmel saçlara sahip olmak için, sağlıklı bir saç derisi ilk şarttır. Saçlar, kuru hava, rüzgar, güneş, hava kirliliği, düzleştiriciler, stres, jöle, briyantin, boya, fön, perma gibi nedenlerden dolayı yıpranır, parlaklığını ve elastik özelliğini yitirir.

Beslenmenin de etkilediği saçlar, yıkama esnasında suyun kirecinden ve kullandığımız şampuandan zarar görebilir. Vücudumuzdaki bütün tüyler derimizin altındaki kılcal damarlardaki kanla beslenir. Her bir saç teli, saç derisinin altındaki soğancıklardan gelişir. Saçın ana maddesi keratin, çinko, bakır, B 12, folik asit ve saç telinin yüzde 20'si sudur. Saç sağlığı, saç derisinde başlar. Canlı ve parlak saçlar; sağlıklı saç derisinde gelişir ve güzelleşir. Kullanacağınız bakım ürününüz, sağlıklı derinin pH'ıyla aynı değerde olmalıdır.

Eğer bakım ürününüz kalitesiz ise derinizin pH'ını etkiler buna bağlı olarak bazı deformasyonlar yaşayabilirsiniz. Saç derisinin koruyucu örtüsünü ve doğal nemini muhafaza ederek, saçlarınızın sağlığını devam ettirebilen bir ürün yelpazesinden faydalanın. Bakım için tavsiye edeceğimiz bitki kürleri, bitkisel yağların saf ve doğal olmasına önem gösterilirse zamanla saç derisinde koruyucu, stabilize bir tabaka oluşturduğunu gözlemleyeceksiniz."


Saçın insan için en önemli aksesuar olduğunu hatırlayan Yetkin, şöyle devam etti:"Yaşam kalitenizi düşünüyorsanız mutlaka bu önerileri dikkate almalısınız. Bir insanın en büyük aksesuarı saçıdır. Ne kadar paha biçilmez takı veya aksesuar taksanız saçınız olmadan bunu sergileyemezsiniz. Saç önemli bir aksesuarın yanında bir imaj görüntüsü ve bir asalet simgesidir.

Hormon dengesizlikleri, stres ve kullanılan ilaçlar kişilerde daha sıklıkla saç dökülmesine sebebiyet verir. Bu tip problemler sonucunda sadece saç dökülmesi değil aynı zamanda saç tellerinde incelme, kırılma ve güçsüzleşmeye de sebep olurlar. Bayanlarda meydana gelen hormonsal değişiklikler, hamilelik, menopoz dönemi, mevsim geçişleri, görülen demir eksikliği anemisi de sık olarak saçlarda incelme ve dökülmeye sebep olur.

Uzun adet dönemleri ve dengesiz beslenme gibi faktörler sonucu oluşan demir eksikliği anemisi saç dökülmesi de sık olarak görülen ve tedavisi yapıldıktan sonra da çabuk olarak düzelebilen bir hastalıktır. Bunun dışında tiroit bezinin fazla ya da az çalışmasına bağlı olarak görülen problemler sonucu da sık olarak saç dökülmesi görülebilir."

Aktar Ercan Yetkin, bitkisel önerilerini kullanım şekliyle birlikte şu şekilde açıkladı:"Ginko biloba yaprağı özü kan dolaşımı hızlandırır. Antioksidan etkilidir. Çinko, rezene, şerbetçi otu, nane, papatya, ökse otu, susam yağı, badem yağı, yılan yağı, çam terebentin yağı, zeytinyağı, ısırgan yağı, defne yağı, menekşe yağı, hindistancevizi yağı bu yağları saç tipine göre belirli miktarlarda karıştırılıp on günde bir saç ve saç derisine friksiyon yapılır. Bunlara ek olarak balık yağı (omega 3) kullanılır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 451
Bu Ay : 6431
Toplam : 6431

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom