Malatya'da Rahmetle Anılacak

27 Şubat Pazartesi günü ikindi namazından sonra, Necmettin Erbakan Hocanın vefatının birinci yıl dönümünde Malatya'da mevlit okutulacak.

Malatya'da Rahmetle Anılacak Türkiye-Dünya

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Malatya Şubesi Başkanı Tayyar Emre, "27 Şubat Pazartesi günü ikindi namazına müteakip Yeni Cami'de Kuran tilaveti ve Mevlid-i Şerif programı düzenleyeceğiz. Herkes davetlidir" dedi.

AGD Malatya Şubesi'nde, dernek yöneticileriyle birlikte basın açıklamasını okuyan AGD Malatya Şubesi Başkanı Tayyar Emre, "Yarın merhum Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın vefatının birinci seneyi devriyesidir. Bize hakkın hakimiyeti için çalışma şuurunu kazandıran, önce ahlak ve maneviyat diyerek milli ve manevi değerlerle donanmış bir gençlik yetiştiren Hocamızı hasret, özlem ve rahmetle anıyoruz.

Mütemadiyen Bir milletin Asıl gücünün tankı, topu yada diğer silahları olmadığını asıl gücünün imanlı, inançlı evlatları olduğunu söylemiş ve milletimizin aslına dönmesi, inancına sarılması, milli ve manevi değerlerle sahip nesiller yetişmesi için 40'ın üzerinde sivil toplum örgütü kurulmasını sağlamıştır. Bütün dünya müslümanları ile ilgilenmiş zalime karşı mazlumun hakkını savunmuştur. Müslümanların ümmet bilincine sahip olmaları için ciddi ve planlı çalışmalar yapmış D8 ler gibi müşahhas bir birlik kurmuştur" ifadelerini kullandı.

"Büyük devlet adamı, başarılı bir ilim adamı, dünya müslümanlarına ilham kaynağı olmuş bir lider ve her şeyden önce malıyla ve canıyla mücadele eden bir mücahit olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı bu hafta çeşitli etkinliklerle anmaya ve anlamaya çalışıyoruz" diyen Emre, "Bu çerçevede yarın 27 Şubat pazartesi günü ikindi namazını müteakip Yeni Cami'de Kuran tilaveti ve mevlidi şerif programı düzenleyeceğiz inşallah. Malatyalı hemşehrilerimi bu programa davet ederken camiinin bir kısmının hanımlara ayrıldığını hatırlatmak istiyorum" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 598
Bu Ay : 4042
Toplam : 4042

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom