Doğum Günlerini Kutladılar

Malatya'da Çocuk Yuvası'nda kalan çocuklara, "Sevgi Çiçekleri Doğum Günü" etkinliği düzenlendi.

Doğum Günlerini Kutladılar Malatya Haber

  Malatya'da Çocuk Yuvası'nda kalan çocuklara, "Sevgi Çiçekleri Doğum Günü" etkinliği düzenlendi. 

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi, Aile ve Soyal Politikalar İl Müdürlüğü MİAD Sevgi Evleri işbirliği ile MİAD Sevgi Evleri'nde kalan ve Şubat ayında doğan çocuklara "Sevgi Çiçekleri Doğum Günü" etkinliği eğlence programına, Başsavcı Vekili Abdulkadir Gökden, Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt, emniyet müdür yardımcısı ve şube müdürleri ile çocukların aileleri katıldı.

Program başlangıcında aksilikler de yaşandı. İstiklal Marşı okunurken, Hababam Sınıfı müziği ile İstiklal Marşı bir ara karştı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt, programın sponsorlarından Ciciland'dan Hamza Karaman'a plaket verdikten sonra Karaman elindeki cam plaketi düşürerek kırdı. Sunucu Cumali Duman, bunu nazar değmeye bağladı.

Programda konuşan Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, "İnsan kaynakları doğru yönetilmeyen bir ülkenin, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak kalkınma çabalarında sorunlar yaşaması kaçınılmazdır. kalkınma çabaları başarısız olmuş bir ülkenin ekonomik ve kültürel bağımsızlığını koruiması da mülkün olmayacaktır. Dolayısıyla sokağa terk edilecek tek bir çocuk dahi büyük bir kayıptır. Kendimizi kalın duvarlar arasına hapsetmek, sosyal sorunların çözümüne yardımcı olmaz" ifadelerini kullandı. Aygün, çocukların yetişmesinde aileler kadar çevrenin de etkisinin büyük olduğunu vurguladı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt ise kısa konuşmasında Yavuz Bülent Bakiler'in bir şiiri okudu.

Daha sonra, programa sponsor olan iş adamı Nevzat Alaca, Ciciland'dan Hamza Karaman, Taç Organizasyon'dan Ergün Kılıç'a plaket verildi.

Malatya Sahne Sanatları Merkezi oyuncaularının gösterisi, MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocukların halk oyunları ve oyun gösterisi ile program son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 314
Bu Ay : 832
Toplam : 832

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom